+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Youtuber’ların Tercih Ettiği Fotoğraf Makineleri ve Aksesuarları

Yayınlayan: admin
Kategori: Tavsiyeler
Youtuber için Fotoğraf ve Kamera

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımıza yeni iş kolları ve yeni hobiler azımsanamayacak kadar fazlalaştı. Cep telefonlarımızdaki kamera özelliği içimizdeki fotoğraf ve video çekme isteğini bir kaç adım öne çıkardı. Anı yakalama, video programları (tikok), yeni akımlar derken video ve fotoğraf çekmek ve bunları sosyal medya da paylaşmak istem dışı bir şekilde hayatımıza girdi. İkinci El Alınır – ikincielalinir.net – olarak bu makalemizi sizler için kaleme aldık.

Bir çoğumuz bu fotoğraf, video gibi paylaşımları hoş bir anı ya da hobi olarak yapsakta bu işi ticari amaçlarla yapan arkadaşlarımızda var. (Youtuber, vlogger, twicher) Bu işten kazanılan paralar, bu işleri yapan kişilerin sosoyal medyada yaşam standartlarının bir anda tavan yapması ile, doğru orantıda ise, kayde değer meblağlar karşımıza çıkıyor.

Youtuber ya da vlogger olmak isteyen arkadaşlara bu işe nasıl en az maliyetlerle başlarlar bu konuda yardımcı olmak istedik.

Youtuber, Vlogger, Twicher Olmak için Ne Gerekli?

Öncelikle hangi alanda video ve fotoğraf çekeceğimize karar vermeli bu konuda detaylı araştırmalar yapmalıyız ki izleyicilere kaliteli ve uzun vadeli izlenebilecek görseller ulaştıralım.

Doğru ortam (arka plan), kamera ve ekipmanlar. Yeni başlayan youtuberların genelde tercih ettikleri kamera modelleri G7X MARK 2, Aynasız CANON M50 , Canon eos 600d ve serisi (650,700,750) bu seviyedeki kameralar ile kendi videolarınızı rahatlıkla çekebilir ve çekerken kendinizi izleyebilirsiniz. Tercih edilmelerindeki en etken özellikleri, video çekerken dönebilen ve katlanabilen ekran sayesinde kendinizi izleyebilirsiniz.Yalnız bu fotoğraf makinelerinin ses kalitesi yeterli gelmeyebilir.

Canon fotoğraf makinesine mikrofon gerekli mi? sorusunun cevabı malesef hayır. Bu yüzden orta seviyede ki kamera üzerine monte edebileceğimiz ya da yakaya takılabilen boya marka yaka mikrofonudur. Fotoğraf ve video çekimlerinde olmaz ise olmazımız tabi ki ışık! Doğru ve en güzel görüntüyü doğru açıdan verilmiş ışık ile alabiliriz. Kamera üzerine takılabilen ışıklardan alabiliriz. Ya da işi biraz daha profosyonelleştirip ikili set alabiliriz. Tabi ki internet ve bilgisayar 🙂

Fotoğraf makinesi, mikrofon, ışık bu malzemelerin ortalama
fiyatlarını belirtmek gerekirse;

Kamera için ortalama 1500-2000 ₺
Yaka mikrofonu için ortalama fiyat 150-200 ₺
Işık için (ikili set) ortalama fiyat 1700-2000 ₺

Bu fiyat bilgilerini bu işin ikinci el ticaretini yapan insanlardan edindim. Dolar kuru ve makalenin yazım tarihi açısından farklılık gösterebilir. Youtuber olmak için kaç para gerekli sorusuna 5000 ₺ ila 8000 ₺ yeterli diyebiliriz.

Temiz kullanılmış ikinci el fotoğraf makinesi, ikinci el mikrofon alarak bu maliyeti yarı yarıya indirmek mümkündür. İkinci el fotoğraf makinesi alım satım yapan firmamız bu konuda siz değerli internet fenomeni adaylarına gereken deseteği sağlayacaktır. Bizi çekinmeden arayıp fotoğraf makinesi satma, ya da ikinci el fotoğraf makinesi alma konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı