+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Youtube Açılmıyor Sorunu

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

İlk yayınlandığında boş zamanlarımızda sadece eğlenceli videolar izlemek için kullandığımız Youtube televizyon programları ile yarışır hale gelmiştir. Youtube açılmıyor sorunu zaman zaman basit bir problem olmaktan öte gidebilmektedir. Film izleme, eğitim videoları, Tv programları hatta tamir tadilat hakkında bilgi edinmek için uygulamalı videolar izleyerek vakit geçirebiliyoruz. Dünyada ve ülkemizde popüler video platformu olan youtube bilgisayarımızda, telefonlarımızda ya da tabletlerimizde youtube donuyor, program açılamıyor hatası verebiliyor. Bu sorunların çözümleri hakkında başlıklar halinde çözüm yöntemlerini anlatmaya çalışacağız.


Eğitim videosu izleyeceksiniz telefonda youtube açılmıyor, Youtube video yüklenmiyor, telefonda youtube açılmıyor bu sorularınızın yanıtları çok basit sebepler olabilir.
Yotube açılmıyor sorunu eğer kullandığınız cihaz ile alakalı ise çözümü çok basit olabilir. Ve çoğu zaman problem kullanıcıdan kaynaklı olabiliyor.
Öncelikle sorunun neden kaynaklı olduğunu tespit etmeliyiz. Bunun için farklı tarayıcılardan açmalı ve açmak istediğimiz videonun yasaklanmamış olmasına dikkat etmeliyiz. Youtube açılmıyor sorununu başlıklar halinde inceleyelim.


Youtube Açılmıyor Sorunu


Telefondan ya da bilgisayardan yotube anasayfa açılmıyor sorunu bazen youtube kendi sayfasından kaynaklı olabilir. Youtube ana sayfa açılmıyor sorunu, anasayfa açılmıyor olarak ifade edilebilir.


Youtube Neden Açılmıyor?


Youtube genelde internet bağlantısının olmamasından kaynaklı yada yeterli hızda olmamasından kaynaklı olabilir. Bazen Youtube çökmüşte olabilir. Nadir görülen bir durumda ülkelerin kanunlarına aykırı içeriklerden ötürü yasak gelmiş olma itimalide vardır.

Youtube Açılmıyor Çözümü

  • Sayfayı yenile
  • İnternet bağlantısını kontrol et
  • Sayfayı komple kapatın tekrar açın
  • Tarayıcının önbelleğini temizleyin
  • Mobilde uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin
  • Mobilde ayarlarınızı gözden geçirin
  • Vpn kapatın
  • Virüs programlarınızı kontrol edin
  • Diğer cihazlardan youtube sayfasına giriş yapmayı deneyin. Eğer başka cihazda açılıyor ise çözümü cihazınıda arayın.

Sayfayı Yenile

Bazen youtube sayfasında yaşanan yoğunluktan dolayı youtube video açılmıyor gibi sebepler meydana gelebilir. Sayfayı yenileyerek bu problemi aşmayı deneyebilirsiniz. Klavyede f5 tuşuna basarak sayfayı yenileyebilirsiniz.

İnternet bağlantısını kontrol edin

Yotube sayfası açılmıyorsa sorununun en yaygın problemi internet bağlantısı olmaktadır. Bilgisayarımız internete bağlı görünüyor ama internet olmayabiliyor. Mobil veriyi kapatıp wi-fi bağlayarak ya da wi-fi kapatıp mobil veri ile işlemimize devam edebiliriz.

Sayfayı kapatıp tekrar açın

Sayfayı yeniledim, internet bağlantımı kontrol ettim youtube açılmıyor diyorsanız. Öncelikle sayfayı kapatıp birkaç dakika beklemeyi deneyin. Bu çözümde etkili olmadıysa youtube açmaya çalıştığınız cihazı kapatıp tekrar açmayı deneyin.

Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin

Uygulamayı açmaya çalıştığınızın cihazın önbelleğinde farklı programlar youtube sayfasının açılmasını engelleyebilmektedir. Bu sebeple telefon ya da bilgisayarınızın önbelleğini temizlemek en etkili çözümlerden olacaktır. Önbellek nasıl temizlenir sorunuza cevap olarak;

Windows için CTRL+SHİFT+DELETE kısayolu Mac Os için Command+shift+delete kısa yolunu kullanabilirsiniz.

Mobilde Uygulamanın Güncel olup olmadığını Kontrol Edin

Özellikle mobil uygulamalarda programınız güncel olmasına dikkat edin. Eğer kullandığınız sürüm güncel değil ise telefonda youtube açılmıyor problemi ile karşılaşabilirsiniz. Uygulama güncel ise sorun ortadan kalkacaktır.

Mobilde ayarlarınızı gözden geçirin

Mobil cihazlarınızda farkında olmadan yaptığınız ufak değişiklikler programın açılmasını engelleyebilir. Mesela youtbe için hücresel ağı kullanma ayarı programın açılmasını engelleyebilir. Ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ya da tarih ve saat ayarının yanlış olması bazı programların çalışmasını engelleyebilir.

Telefonunuz ya da bilgisayarınızda yotube açılmıyorsa sorununu sıklıkla yaşıyorsanız bilgisayar ya da cep telefonunuzu değiştirme yoluna gidebilirsiniz. İkinci el bilgisayar ya da cep telefonu youtube açamayacak kadar eskidi ise satarak yenisini edinmek isteyebilirsiniz. 2. el bilgisayar 2. el cep telefonu satmak için bizi arayabilr fiyat alabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz nasıl çalışıyoruz adlı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak 0532 270 18 82 numaradan bizleri arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı