+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Vlogger ve Youtuber’ların Tercih Ettiği Kameralar 2020

Yayınlayan: admin
Kategori: Tavsiyeler
Youtuberlar için Kamera Önerileri

Öncelikle günlük hayatımıza sonradan giren ve mesleki alanda kendine yer edinen Youtuber ve Vlogger nedir? Bu terimlerin Türkçe karşılıklarını inceleyelim.

Youtuber eğitici, eğlendirici, dikkat çekici videolar çekerek bu videoları youtube.com internet sitesinde paylaşarak ve yüksek oranda izlenme alan videolardan gelir elde eden kişilerdir.

Vlogger  ise günlük yaşantılarının ilginç olan kısımlarını, izleyicilere videolar çekerek aktaran kişilerdir.

2020 yılında Vlogger ve Youtuber’ların  Tercih Ettiği Kameralar Nelerdir?

Youtuber ve Vlogger işi ile uğraşan kişilerin işlerinin büyük bölümünü video çekmek oluşturuyor. Her anı değerlendirmek istediklerinden video kameralarını sürekli yanlarında taşıma ihtiyacı duyarlar. Bu sebeple özellik bakımından yüksek hacim ve ağırlık bakımından düşük kameraları daha çok tercih ederler. Telefon boyutlarında hatta telefonlardan daha iyi performans alabileceğiniz cihazlardır. Bu makinelerde Dijital Kompakt diye tabir ettiğimiz makinelerdir. Fiyat olarak daha uygun taşıması kolay, hafif makinelerdir.

İkinci el ve sıfır fotoğraf makinelerinin yoğunlukla satıldığı yer olan Hayyam pasajı ve Doğubank’ta esnaf ile görüşerek fikirlerini aldık. En çok tercih edilen makineler;

  • Canon G7 X MARK II ve  Canon G7 MARK III 
  • Canon Eos M50 
  • Samsung NX 2000 ve NX 3000
  • Nikon Coolpix P900 ve P1000

Sizlere Vlogger ve Youtuber’ların Tercih Ettiği Kameralar 2020 başlıklı makalemizin başında da söylediğimiz gibi bu makinelerin tercih edilmesindeki en önemli neden hacim olarak küçük, ağırlık olarak hafif olmasıdır. Tabiki hangi marka ve hangi modeli tercih edeceğimizi ne tarz videolar çekeceğimiz de belirleyecektir. Masa başında yakın çekim yaparken Canon Eos M50 ya da Canon G7 Mark 2’yi tercih ederken daha uzak çekimler için Nikon Coolpix P900 tercih edebiliriz. Satın alacağımız fotoğraf makinesini belirler iken amacımıza, bütçemize, ne tür videolar çekeceğimize karar vererek başlamalıyız.

Bu saydığımız modeller, ikinci el ya da sıfır fotoğraf makinesi alım satım yapan yerlerden (Doğubank, Hayyam pasajı) temin edebilirsiniz. Eğer elinizde artık kullanmadığınız amacınıza hizmet etmeyen ikinci el fotoğraf makineleriniz var ise, bu makinelerinizi de takas yöntemi yada nakite çevirerek değerlendirebilirsiniz.

Asaf Bilgisayar Firması olarak, İkinci El Fotoğraf Makinesi Alan yerler sayfamızı inceleyebilir, satmak istediğiniz dijital fotoğraf makineleri için bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz. Adresinizden nakit satın alma hizmeti sunan firmamız 8 yıla yakın profesyonel ve güvenilir bir şeffaflık ile çalışmaktadır.

ikinci el fotoğraf makinesi alım satım yapan dükkanlar, kamera alan yerler aramanıza gerek kalmadan sitemizdeki numaralardan bizlere ulaşarak soru sorabilir, fotoğraf makinelerinizi nakite çevirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı