+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Vlogger ve Youtuber’lar için Dji Mic Mikrofon

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Daha çok kamera, Gymball ve Drone üretimleri tanıdığımız Dji Vlogger ve Youtuber’lar. Dji Mic için son derece kullanışlı neredeyse sinek büyüklüğünde mikrofon üretti. Şarjlı olan bu mikrofonların 3,5 saat kadar pil ömrü bulunmaktadır. Kullanım ve şarj ünitesine bakacak olursak Apple Airpods’tan ilham almışa benziyor. Şarjlı kılıfı sayesinde kullanım ömrü yaklaşık 15 saate kadar çıkabilmektedir.Dji Mic, ilk kablosuz sisteminden biraz uzaklaşmış görünüyor. Airpods kullanım şekline bezerliği ile öne çıkan bu kulaklık Youtube ve vloggerlerin dikkatini çekebilecek mi? Merakla bekliyoruz. Küçük olması, tek kullanıcı ile eşleşen iki adet kablosuz mikrofonu vardır. Birden çok ses kaynağı iletmek istediğinizde işinize yarayacaktır.


Bu mikrofon, ses kayıt cihazları, Usb-c Lightning veya 3,5 mm jak aracılığı ile başlanabilen bütün cihazlara uyumludur.
Mikrofon camiasına yeni bir ürün gibi görünse de ancak çok yakından tanıdığımız bir kulaklık modelinin kopyası gibi duruyor. Kullanıcılara fayda sağlayacağı hiç şüphesizdir.

Vlogger ve Youtuber’lar için Mikrofon Tavsiyesi;


Vlogger ve Youtuber arkadaşlar bazen bilgisayar başında, bazen sokakta, bazen araç içi yolculuklarda görevlerini icra etmektedir. Kaliteli içerik üretmek için kamera ve mikrofona ihtiyaç vardır. Mikrofonun mümkünse kablosuz, kaliteli, boyutunun ufak olması, pil ömrünün uzun olması içerik üreticilerinin yararına olacaktır. Bu özelliklerin hepsine fazlası ile sahip olan DMic tavsiye edebileceğimiz yaka mikrofonu olabilir. Ayrıca bu mikrofonların 14 saate kadar kesintisiz kayıt ve 8 Gb dahili depolama alanı bulunmaktadır. İki verici arasında 250 metrelik bir menzile sahiptir.


Dji Mic Fiyatı;
2022 ilk çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulan Dji Mic daha önce karşılaşılmamış bir teknoloji gibi görünmüyor. Cepte taşınabilirliği ve kendinden şarjlı ünitesi ile dikkat çekeceğe benziyor. Peki Dji Mic fiyatı ne kadar? 329 Dolar olarak satış fiyatı belirlenmiştir. Ülkemizde doların Türk Lirası karşılığı güncel olarak 14,71 ₺ olduğunu düşünürsek 4,850 ₺ gibi bir fiyat görünüyor.

Henüz test etme imkanım olmadığı için kullanım kolaylıkları ve kalitesi açısından herhangi bir eleştiride bulunamayacağım. Umarım görseldeki kalitesinin hakkını verir.
Daha önceki makalelerimizde vlogger ve Youtuber’lar için kamera ve ekipmanları hakkında bilgi paylaşımında bulunmuş tavsiyeler sunmuştuk. Mikrofon konusunda da umarım faydamız dokunmuştur. İkinci el vlogger kit alım satım konusunda hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Canon M50 alan yerler, Vlooger kit satmak istiyorum gibi sorularınızı yanıtlamak isteriz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı