+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Kumandalar hayatımıza son dönemlerde konfor katmıştır. Eskiden televizyonda kanal değiştirmek için kalk, kanalı değiştir ve tekrar yerine geç. Ya da sırf televizyonu kapatmaya üşendiğimizden televizyon başında uyuya kaldığımız zamanlar olmuştur. Aynı şey araba, klima, kepenk, kamera, hatta akıllı ev sistemlerinde hemen hemen evin her ayrıntısını kumanda ile kontrol edebiliyoruz. Konforumuzu arttıran bu alet ilk olarak Nikola Tesla tarafından hareket eden araçların, işleyişini kontrol etmek için 1898 yılında icad edilmiştir. Kızılötesi, bluetooth, wi-fi gibi bağlantı yolu ile hemen hemen bir çok elektrikli ürün kumada edilebilmektedir. Telefonu kumanda olarak kullanma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Oteldesiniz veya 2 katlı bir villa kiraladınız, klima ya da tv kumandasını bulamıyorsunuz. Hiç endişelenmeyin cebinizde telefon diye gezdirdiğiniz muhteşem alet, bazen fotoğraf makinesi, bazen pusula, bazen televizyon olabildiği gibi kumandaya da dönüştürülebilmektedir. Yeter ki telefonunuzda kızılötesi, bluetooth ya da wi-fi bağlanma özelliklerinden biri olsun. Bazı telefonlarda kendinde bulunan uygulamalar ile herhangi bir programa ihtiyaç duymadan cep telefonunu kumandaya çevirebilir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Genellikle cep telefonu üreticilerinin çoğu televizyon üretimi de yapmaktadır. Bu sebeple aynı marka olan telefon ve televizyonları birbirine eşleştirmek daha kolay olacaktır. Apple telefonu ekrana yansıtma yapmak ya da apple telefonu kumandaya çevirmek isterseniz, televizyon ya da monitörünüzün de apple olması gerekebilir. Bu sebeple bu işlemi yapabilmek için telefonunuza kumandası uygulaması yüklemeniz gerekebilir.

Samsung Telefonu Televizyon Kumandası Olarak Kullanma

Samsung çok geniş kapsamlı ürün çeşitliliğine sahip olduğundan bir çok ürününü telefonunuz ile kumanda edebilirsiniz. Klima, televizyon, projeksiyon gibi ürünleri cep telefonu ile kumanda etmek isterseniz. Google Play üzerinde bir çok program bulunmaktadır. Kişilerin yaşadığı deneyimleri yorumlardan okuyarak size en uygun programı seçerek indirebilirsiniz. İndirdiğiniz programın ücretsiz olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Xiaomi Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

Xiaomi son son bir kaç yıl içinde dünya pazarında bir çok ürünü ile yerini aldı. Ülkemizde cep telefonu pazarına hızlı bir giriş yapmış ve bu pazarda yerini bulmuştur. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kendinden uygulaması olan model Xiaomi telefondur. Xiaomi bir çok modelinden bulunan Mi Kumanda seçeneğinden bir çok marka ve bir çok ürünü kumanda edebilirsiniz. Yapmanız gereken Mi Kumanda ya girip kumada etmek istediğiniz ürünün çeşidini ve markasını girmek olacaktır. Yalnız kumanda etmek istediğiniz ürünün bağlantısının olması ve bu bağlantılardan herhangi birinin (wi-fi, kızılötesi, bluetooth) açık olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Apple Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

Apple marka telefonlarınızı kumanda olarak kullanmak istiyorsanız. App Store‘den size en uygun programı seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Apple televizyon konusunda çok fazla üretimi bulunmadığından, bu konuda en dezavantajlı olan marka Apple diyebiliriz. Her programı kabul etmediği gibi, bazı programlara uyum sağlayamayabiliyor. Kendi kendinizi Telefonu kumada yaptım ses açmıyor gibi sorular soruyorken bulabilirsiniz.

Televizyonunuzun kumandası kayboldu bulamıyorum diyorsanız. Telefonunuzu kumanda olarak kullanabilirsiniz. Aileniz ile kanal savaşı verirken de telefonunuzu kumandaya çevirip bu savaştan galip çıkabilirsiniz. İkinci el televizyon alım satım konusunda kumandanızı istemeyi sakın unutmayın. İkinci el tv alan yerler olarak aklınıza takılan bir soruda iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı