+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Ssd Takmak Garantiyi Bozar mı?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Satın aldığımız bilgisayarların konfigürasyonları zamanla yetmeyebiliyor. Bazen Upgrate (yükseltme) ihtiyacı duyabiliyoruz. Ssd takmak garantiyi bozar mı? Ram yükseltmek garantiyi bozar mı? gibi sorular zihnimizi meşgul edebilir. Peki ssd takmak garantiyi bozar mı? başımıza gelen bir olay aynı soruyu bizimde sormamıza sebep oldu. Bilgimiz dahilinde bu sorulara cevap vermeye çalışalım.

Bir müşterimizden 2 ay kullanılmış Casper G700 model i5-11. nesil 8 Ram 480 gb ssd model bilgisayar aldık. Bilgisayarın orjinalinde 240 Gb ssd bulunması gerekirken 480 gb ssd çıkması bizi kuşkulandırdı. Bilgisayarın vidalarının deforme olduğunu gördüğümüzde, kullanıcıya bilgisayarın herhangi bir işlem görüp görmediği hakkında bilgi vermesini istedik. Kendisi de bize 240 gb Ssd yeterli gelmediği için kendi imkanları ile 240 Gb ssd taktığını bildirdi.

Bildiğimiz üzere yetkili servis dışında işlem yapılması garantiyi bozmaktadır. Bu sebeple bizde cihazın garanti dışı kaldığını düşündüğümüzden müşterimizle bu durumu paylaştık. Sonuç olarak Casper c700 model bilgisayarı fatura tarihinin 2 ay önce alınmış olması sebebi ile risk alarak satın aldık. Satış esnasında müşterilerimizin endişelerini gidermek adına Casper müşteri hizmetlerini arayarak ” Bilgisayarımızın 2 aylık olduğunu kendi imkanlarımız ile (yetkili servis dışında) artı 240 gb eklediğimizi belirttik” Casper müşteri hizmetlerinden aldığımız cevap şu şekildeydi.

Casper Ssd Değişimi Garantiyi Bozar mı?

Bilgisayarı açarken ana kartına ve işlemcisine zarar vermediğiniz sürece garanti bozulmaz. Yalnız taktığınız Ssd bizim garantimiz dışında kalır. Ayrıca Ram arttırımında da garantinin bozulmadığı hakkında bilgi sahibi almış olduk. Çok büyük bir işlem yapılmadığı sürece Casper bilgisayarların garantisi bozulmuyor. Diğer makalelerimizde belirttiğimiz gibi, bilgisayarın faturasının bulunması gerekiyor. Sürekli olarak firmaların satış politikalarını değiştirmesi sebebi ile ssd ya da ram değiştirmeden önce firmayı arayarak bilgi almanızda fayda vardır.

Monster Tuş Fiyatları

Monster marka bilgisayar firması garanti konusunda en iyi 3 teknoloji firması arasında desek abartmış olmayız. Ömür boyu bakım ve temizlik zaten başlı başına yeterli olacaktır. Monster bilgisayar daha çok oyun amaçlı kullanıldığından (A,S,D,W) tuşlarında zamanla silinmeler meydana geliyor. Monster bilgisayar firması Mutlu Müşteri kampanyası dahilinde, bilgisayarınız çok eski olsa dahi, stok bulunması halinde silinen tuşlarınızı ücretsiz olarak değişimini sağlamaktadır.

Monster, Casper Bilgisayar Alan Yerler

İkinci el Monster ve Casper bilgisayarlarınızı adresinize kadar gelerek nakit satın alım işlemi yapmaktayız. Bunun için bizi aramanız yeterli. İkinci el Casper bilgisayar alan yerler, 2. El Monster bilgisayar alan yerler arayışınıza cevap olarak hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı