+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Playstation ve Oyun Konsolu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yayınlayan: admin
Kategori: Tavsiyeler
PlayStation ve Oyun Konsolu ikinci el Alma Rehberi

Playstation Oyun Konsolu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Sorunsuz bir şekilde ikinci el Oyun Konsolu almadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İkinci el ya da sıfır Playstation alırken nelere dikkat etmemiz gerekir, bu konu hakkında sizlere elimden geldiğince bilgi aktarmaya çalışacağız. ikincielalinir.net olarak makale sonunda yer alan yorum bölümünden sizde soru, öneri ve taleplerinizi çekinmeden iletebilirsiniz.

Sıfır Playstation 4 alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Playstation alırken yanında oyun, joyistick, kamera ve çeşitli aksesualar da almamız gerekebilir. Bazı mağazalar oyun konsolu aksesuarlarını, pazarlama stratejisi belirleyerek ürünün yanında bedavaya verebiliyorlar. Kısa bir araştırma sonucunda bu aksesuaları bedava ya da daha ucuza alabiliriz. Sıfır oyun konsolu alırken muhakkak garantisinede dikkat etmeliyiz. Mesela Sony Playstation 4 Pro 1 Tb alıyoruz. Öncelikle hangi mağazadan, hangi garanti kapsamında olduğunu sorgulamalıyız. Sıfır Sony EuroAsıa playstation satan mağazalar olduğu kadar spot playstation satan mağzalar da vardır. Spot Playstation satışı yapan mağazaların sattığı oyun konsollarının garantileri ithalatçı garantili oluyor.

Sony EuroAsia garantisi nedir? (Distribitör Garanti)

Sony Eurasia Bütün Avrasya ülkelerinde geçerli olan garanti şeklidir. Playstation’un arkasında, 2 yıl boyunca ücretsiz tamir ve değişim konusunda Sony firması var demektir. Türkiyede en çok tercih edilen ve güvenilir olduğu iddia edilen garanti şeklidir. Euro Asıa Garantisini anlamak için;
· Sony EuroAsıa Garanti Belgesi
· Ürünün ilk alındığı tarihteki Faturası olması gerekir.

İthalatçı Garanti (Spot Garanti) nedir?

İthalat yolu ile ülkeye getirilen Oyun konsollarıda garanti kapsamındadır. Yalnız garantisinden Sony sorumlu değildir. Eğer herhangi bir arıza ile karşılaşır iseniz muhatabınız kesinlikle ithalatçı firmadır.

İkinci El Oyun Konsolu (Playstation) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İkinci el Playstation alırkende yukarıda belirttiğim maddelere dikkat etmemiz gerekmektedir. Aldığımız ürün Disbritör ya da ithalatçı garantili mi? bu konu son derece önemlidir. Ürün Playstation kafe’de mi kullanılmış, yoksa şahıs mı kullanmış. Playstation Kafe’den playstatıon alınır mı? diye soracak olursak kesinlikle tavsiye etmem. Son derece yoğun ve hor kullanılmış olur ve dahası, tamir görmüş olma ihtimali oldukça yüksektir. Detaylı soru ve diğer merak ettiğiniz konular için ikinci el Playstation 4 sayfamızı inceleyerek ya da çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Alacağımız ürün daha önce tamir görmüş mü? ona dikkat etmeliyiz. (Vidalarında tornavida izi var ise, muhtemelen işlem görmüştür.) Aldığımız ürünün faturasını satın aldığımız kişiden kesinlikle istemeliyiz. Ebat olarak küçük, pahada büyük olduğundan hırsızların en çok tercih ettiği elektronik eşyalardır.

Aldığımız ürünün Kutusu ve Faturası var ise çalıntı olma riski çok azdır.


İkinci El PlayStation Satın Alma Rehberi 
+90 532 270 18 82

7/24 Çağrı Merkezi

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı