+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Playstation Cuh Kodu Nedir?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Playstation alırken en çok dikkat edilen konulardan biride Cuh kodudur. Peki cuh kodu nedir? Oyun konsolunun neresinde yazar? Bu soruların cevaplarını makalemizde paylaşmaya çalışacağız. Playstation 4 oyun konsolları üretim yıllarına göre farklı serilerde üretilmiştir. Her yeni seride farklı iyileştirmeler yapılmıştır. Bazıları çip ile kırılabilir. İllegal yollardan oyun yüklenebilir olma özelliğine sahiptir. Bilgimiz dahilinde bu detayları başlıklar halinde inceleyelim.

Cuh Kodu Nedir?

Cuh kodu üretilen her kasanın modelini belirten kodlardır. Kullanıcılar cuh kodu ile konsolun sorunlu model olup olmadığını bilmek istemektedir. Dışı parlak olan kasa ilk etapta üretilen, Playstation 4 fat parlak kasa, Playstation 4 mat kasa 500 gb ve 1 tb olmak üzere 2 model cuh 10-xx cuh 11-xx cuh 12-xx modeller vardır. Cuh 20 ile başlayan modeller ise slim kasa olmaktadır. Bu kasalar kendi içinde farklı problemler barındırmaktadır.

Probelmli Cuh Kodları ; belirtilen kodların hepsi olmasada cuh-10-xxx ile başlayan modellerde ısınma ve aşırı fan sesi bulunduğundan tercih edilmemektedir. Cuh kodundan ziyade parlak olan fat kasaların genellikle proplemli olduğu eleştriler bulunmaktadır.

Bir kullanıcının sorduğu soruya cevap olarak diğer kullanıcıların verdiği cevaplar aşağıdaki gibidir.

Ps4, ps4 slim, ve Ps 4 Pro modellerinin kronik sorunları olanlar hangileridir. Ps 4 parlak kasa alınır mı?

  • Parlak kasalarda genelde ısınma ve ses problemleri oluyor. Mat kasa almanızı tavsiye ederim
  • Bu modellerde soldan ikinci rakamı CUH 01 VE 20 olanlar ilk seri diğerleri son seri olduğunu göstermekte ilk numara 1 ve 2 ise yeni seri olduğunu göstermektedir.
  • Slim model playsatation 4 ‘te Cuh 7216b en son çıkan ve en problemsiz olan seridir.Bu modellerde de ısınma ve fan sesi olsa da diğer serilere cuh 2016b ve 2116b serilerine göre daha azdır.
  • Playstation 4 pro cuh kodu 7216b en son çıkan sürümdür. Playstation 4 Pro alacaksanız bu seriyi almanızı tavsiye ederim.

Bir kısım kullanıcı ise oyun konsolunun bakımlarının düzenli yapılması ve tozlu ortamlarda değilde daha stabilize ortamlarda muhafaza edinilirse, daha az ısınma ve ses problemi olabileceğini söylemektedir.

İkinci el playstation satmak isterseniz bu konuda sizlere yardımcı olmak isteriz. Cuh kodu ne olursa olsun çalışır vaziyetteki oyun konsollarınızı adresinize kadar gelerek nakit satın alıyoruz. Playstation 4 fiyatı belirlerken hangi model olduğu( slim, fat , Pro) kaç kol ve oyun olduğu ve ne kadar süre kullanıldığını göz önünde bulunduruyoruz. İkinci el plastation 4 alan yerler olarak hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı