+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Playstation 5 Slim

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Duyurular

Oyun severlerin sıklıkla sorduğu, Playstation 5 slim çıkacak mı? ps 5 pro çıkar mı? Ne zaman çıkacak gibi sorular cevabını bulmuş gibi görünüyor. Bir kaç aydır söylentileri ayyuka çıkan Playstation beş nihayet resmi olarak tanıtıldı. Ne gibi değişiklikler oldu, hangi sürümleri var, ps5 slimde ne gibi farklar var, başlıklar halinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Dilerseniz başlıklar halinde başlayalım.

Playstation 5 Slim Yenilik olarak neler var?

Sony resmi olarak yayınladığı tanıtımda, eskisinde olduğu gibi digital ve cd versiyon olarak iki çeşit çıkmıştır. Özellik güç bakımından diğerleri ile hiçbir fark bulunmamaktadır. Farklılık olarak sadece kasa yapısı olarak biraz ince tasarıma sahip. Digital versiyonun cd versiyona göre daha ince ve şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca digital versiyonun, disk sürücüsünü haricen satın alma opsiyonu bulunmaktadır. Eski yani kalın playstation 5’lere göre %30 oranında küçülme ve hafifleme oldu. Plastation 5’lerde sağ ve solda bulunan kapak sayısı 2 den 4 e çıktı. sağ ve solda ikişer kapak olmak üzere. Üst kapaklar parlak alt kapaklar mat olacak şekilde. Yalnız parlak olan kapakların çizilmeye müsait olduğunu belirtmekte fayda var.

Ps 5 Slim Fiyatları

Playstatiion 5 slim fiyatları, eski sürüm fiyatları ile aynı kalmıştır. Fiyatlarda herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Yurtdışın yani Amerika’da 449 $ digital versiyonu, 490$ diskli versiyon fiyatıdır.

Playstation 5 Slim Ne Zaman Çıkacak

2023 Kasım ayı içinde Amerika’da satışta olması bekleniyor. Daha sonra diğer ülkelerde satışı başlayacak. Eski yani kalın kasa playstation 5 stokları tükendikten sonra, artık sadece slim olan modeli satışa sunulacak.

Ps 5 Aksesuarları

  • Aksesuar olarak konsolu dik tutmak için kullanılan ince ayak
  • Harici disk blueRay disk sürücüsü ve sürücü kapağı
  • gözlük ve kulaklık
  • Kol

Bu aksesuarların Türkiye fiyatı henüz belli değil bu sebeple fiyat hakkında herhangi bir paylaşım yapamayacağım.

Konumuzu nihayete erdirmek gerekirse playstation 5 slim modelinin avantajları;

  1. Daha hafif ve ince olması
  2. Fiyatı
  3. Depolama alanının 1 Tb olması
  4. Digital versiyonun istenildiğinde dsik versiyona çevrilebilmektedir.

Eğer sizde Eski playstatşon 5 oyun konsollarınızı yeni çıkan modeli ile değiştirmek isterseniz bizi arayabilirsiniz. Eğer İsterseniz, eski playstation 5 için bizden fiyat alabilirsiniz. Ve satışı gerçekleştirebilirsiniz. PS5 alım satım yapanlar arasında yaklaşık 8 yıldır hizmet vermekteyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı