+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Playstation 5 Kaç TL

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Playstation 5 piyasaya sürülmesi ile büyük talep ile karşılaşmıştır. Pandemi sürecinde insanların evlerinde geçirdikleri süre zarfında oyun konsollarına olan talep, arzı aynı orantıda tetiklemiştir. Ürüne olan talep fiyatların yükselmesindeki en önemli etkenlerden olmuştur. Oyun sektörüne öncülük eden markalardan olan Sony, Playstation 5 ABD’de 500 dolar Avrupa’da ise 500 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatta konsola dahil olan ek bileşenler (Kol, Oyun, Stand, Gözlük ) artış gösterebilir. Ülkelerin para birimlerine göre fiyatta değişiklikler olabilir. Ülkemizin para birimi olan TL (₺) bazında fiyat araştırmalarımız sonucunda, Playstation 5 kaç tl sorusuna verebileceğimiz cevap; Playstation 5 Cd’li sürüm 825 Gb 1 adet kol ile fiyatı 13200₺ ‘dir. Playstation 5 Digital sürüm fiyatı 12800₺ civarındadır. Bu fiyatlar kur fiyatlarına göre sürekli değişiklik göstermektedir.

Playstation 5 En Ucuz Nerede ?

Playstation 5 fiyatları ülkemizde bölgesel olarak değişiklik gösterebilir. Stok durumuna göre satıcı fiyatları arttırdığı gibi düşürebilir. Playstation 5 en ucuz spot mağazalarda, internet satış sitelerinde bireysel kullanıcılardan tedarik edebilirsiniz. Eğer Kdv gider olarak kullanmıyorsanız, müşteri faturalı (satın alan kişinin adına ) ürünleri kdv tutarını %18 düşerek satın alabilirsiniz. Tabiiki bu işlemi gerçekleştirmek sürekli takipte kalmanız faydanıza olacaktır.

Play station 5 Ne zaman Gelecek ?

Dünya genelinde yayılan salgın hastalık sebebi ile bir çok ülke kapanma sürecine girdi. Dolayısı ile üretim sekteye uğradı. Bir çok sektörde baş gösteren çip krizi, oyun sektörüne de darbe vurdu diyebiliriz. Sony, Çip krizi ve üretimde olan aksaklıklar sebebi ile piyasada oluşan yoğun talepe cevap verilememiştir. Playstation 4 üretimini sonlandırarak 2022 yılının son çeyreğinde Playstation 5 üretimine ağırlık vererek bu problemi ortadan kaldırmayı hedeflemiştir.

Ps5 Digital Edition ile Ps5 Cd Edition arasındaki fark

Playstation 3 ve 4’den farklı olarak Playstation 5′ te işlemci ve görüntü kalitesi bakımından öne çıkmıştır. Digital Edition olan modellerde oyunları Playstation Plus internet ortamından satın alırken Cd’li olan sürümde fiziki olarak oyunları Cd olarak almak durumundasınız. Digital oyunların avantajı oyunların deforme, bozulma gibi durumlarla karşılaşmayız. Cd’li olan modellerde ise takas veya ikinci el olarak satış avantajımız olmaktadır.

İkinci el playstation 5 alan yerler, ikinci el ps5 fiyatları, playstation alım satım yapan firmamız satmak istediğiniz oyun, konsol kol gibi durumlarda sizlere hizmet vermekten memnun olacaktır. İkinci el oyun konsolu satmak isterseniz, bizi arayabilir, fiyat alabilir ve satışını adresinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı