+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Playstation 5 Gizli Özellikleri

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Sony Playstation 5 çıkış tarihini 1 aralık 2020 olarak duyurdu. Görsel açıdan playstation 4’ten çok farklı olan playstation 5 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Siyah ve beyaz renk kombinasyonu kullanılmış ve digital ve cd sürümü olarak iki model üretilmiştir. Digital sürümüne oyunları internet ortamından indirirken Cd sürümünde adından anlaşılacağı üzere oyunları cd olarak temin etmek zorundayız. Makalemizden Playstation 5 Gizli Özellikleri konu alacağız.

Playstation 5 Gizli Özellikleri

Dualsense wireless üzerindeki mikrofon açıp kapatma, Playstation 5 oyun yüklerken yanlışlıkla playstation 4 sürümünü yükleme, Playstation 5 oyunlarını harici diske kopyalama, Dualsense mikrofon konsol açıldığında açılmasın başlıkları ile yüzeysel şekilde anlatmaya çalışacağım.

  • Dualsense Wireless üzerindeki mikrofon açıp kapama ; Playstation 5 üzerindeki mikrofon özelliğini oyunlardaki deneyimlerimizi iyileştirmek için önemli bir yeniliktir. Kol üzerindeki mikrofon işaretinin bulunduğu kısma dokunduğunuzda mikrofon kapanıyor. Yalnız bu tuşa daha uzun süre basılı tutarsanız Playstation 5 sistemindeki bütün sesleri hızlı şekilde kapatabilirsiniz. Ani durumlarda kumanda aramanıza gerek kalmayacaktır.
  • Playstation 5 oyun yüklerken yanlışlıkla 4 sürümü yükleme; Kullanıcılar farkında olmadan yanlışla ps5 sürümü yerine ps4 sürümü yükleyebiliyorlar. Bu hataya düşmemek için ana ekranda paystation oyunlarının simgelerine dikkatlice bakmanız gerekmektedir. Eğer Playstation 4 simgesi görüyorsanız yanlış sürüm indirdiniz anlamına gelmektedir. Eğer bu gibi durumlarla karşılaşmak istiyorsanız yapmanız gereken aslında çok basittir.. Oyun indirmek istediğimizde kütüphaneye girip sadece Playstation 5 oyunlarını göster dediğinizde karşınıza sadece playstation 5 oyunları çıkacaktır.
  • Playstation 5 oyunlarını harici diske yükleme; Ps 5 oyuları oyun konsolunun depolama alanından başka harici hardiske malesef yüklenemiyor. Konsolda bulunan playstation 4 oyunlarını harici diske yüklemek için Ayarlar>Depolama>Harici Ssd> Genişletilmiş depolama alanı bu kısımda her zaman playstation 4 oyunlarını harici depolama alanına yükle seçeneğini aktif hale getirmek gerekir. İsterseniz Blueray ya da digital mağzadan satın aldığınız oyunları bu kısma yükleyebilir ve yedekleyebilirsiniz.
  • Dualsense wireless üzerindeki mikrofonu konsol açıldığında açılmasın; Dualsenss mikrofonu konsolu her açtığımızda açılıyor. Bu özelliği dilediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz. Bu aşamada yapmanız gereken Ayarlar>Ses>Mikrofon>Oturum Açılınca Geçerli Mikrofon Durumu>Sessiz seçenek adımlarını izleyebilirsiniz. Böylelikle oyun konsolu açıldığında mikrofon sürekli kapalı olacaktır. Eğer mikrofonu kullanma ihtiyacı duyarsanız, mikrofon tuşuna basarak manuel şekilde kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Playstation ara yüzündeki faydalı bağzı gizli özelliklerden bahsettik. Playstation 5 alım satım konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz. Eğer Playstation 5 almak ya da satmak isterseniz bizi arayabilirsiniz. İkinci el oyun konsollarınızı değerinde alıyoruz. 2, ps5 fiyatları 2, el digital ps fiyatları, 2, el disk versiyon ps 5 alan yerler hakkında bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı