+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Oyun Bilgisayarları

Oyun Bilgisayarı Tavsiyeleri 2020

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler
ikinci el oyun bilgisayar fiyatları

Hızla gelişen teknolojiye zaman zaman ayak uydurmakta zorlanıyoruz. 2019 yılında aldığımız yüksek performanslı bilgisayarlar zamanı geliyor 2020 yılında yeni çıkan oyunları oynatmakta zorlanıyor desek yanılmayız. Bilgisayar teknolojisini cebimize kadar indirgeyen teknoloji sayesinde artık performans deyince aklımıza ilk gelen artık oyun bilgisayarları oldu. Bilgisayar sektörü artık çoğunlukla oyun sektörüne hitab etmektedir.

Asaf Bilgisayar olarak ikinci el bilgisayar alan yerler satın alma hizmeti noktasında faaliyetini yürütmeye devam ederken, Oyun bilgisayarları noktasında bu makaleyi bu bölümde sizler için yerdik.

Bu yüzdendir ki Önde gelen bilgisayar firmaları yüksek özellikli bilgisayarlarını oyuncu bilgisayarı olarak tasarlamakta ve kullanıcılara sunmaktadır. 2020 yılında en iyi bilgisayarı en uygun fiyata almak için, sizlere araştırma yapmaya çalışacağım.

Oyun İçin Kasa’mı Laptop’mu Almalıyım.

Oyun bilgisayarı denince gözümüzde ilk olarak kavisli monitör, ışıklı klavye ve mause, pilot edası ile kulaklık, rengarenk tasarımı ile adeta vantilatör gibi çalışan bir kasa gelmektedir. Oyun bağımlısı iseniz ve yerleşik bir düzeniniz var ise. Mesela okuldan eve, evden okula gidiyorsanız. Home office çalışıyor ve sürekli iş seyehatlerine çıkmıyorsanız. Şiddetle kasa almanızı tavsiye edebilirim. Tasarımı hoş aksesuarlar ile oyun ambiyansını sağlayabilir daha fazla haz duyabilirsiniz. Ayrıca bileşenleri kendi imkanınız ile değiştirebilir Upgrade seçeneğini elinizde bulundurabilirsiniz.
Şehir dışında okuyor ya da sürekli iş seyahatlerine çıkyor iseniz her firmanın kendine özgü oyun bilgisayarı olarak tasarladığı oyun laptoplarını tercih edebilirsiniz. Bir avantajı ise oyun bilgisayarı ile günlük işlerinizi (ödev, yazılım, rander, grafik çizim vs. ) yapabilir ama iş bilgisayarınız ile verimli oyun oynayamazsınız.

Uygun Fiyata Oyun Bilgisayarı Almak İçin Öneriler

Her sektörde olduğu gibi oyun bilgisayarı almak için ne kadar bütçe ayırmalıyım? sorusunu kendimize yöneltmeliyiz. Oyun bilgisayarı tavsiyeleri 2020 yılı içinde değişiklik göstermektedir. Sıfır bilgisayar almak istiyorsanız orta düzeyde bir bilgisayar için en az 6000 ₺ bandında bütçe ayırmanız gerekmektedir. Eğer bu işin ticaretini yapmıyor ve oyun karşılığında herhangi bir beklentiniz yok ise (twich, youtube vs) orta düzey bir bilgisayar işimizi görecektir. i7 8, nesil 16 ram 1050 ti ekran kartı 240 ssd işimizi fazlası ile göreceğini düşünüyorum.

Monster Abra A5 V15.4 Intel Core i7 9750H 8GB 240GB SSD GTX1050
En ucuz 5200₺
Asus X571GD-AL106X Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD GTX1050
En Ucuz 6799₺
Lenovo Legion Y530 81FV00B9TX i7-8750H 16 GB 1 TB + 256 GB SSD GTX 1050 15.6″
En ucuz 6999₺
Dell Gaming G315 Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1050Ti
En Ucuz 6285₺

Uygun Fiyata Yüksek Özellikli Oyun Bilgisayarı Almanın Yolu

Uygun fiyata yüksek özellikli bilgisayar almanın en kolay yolu az kullanılmış garantili ikinci el bilgisayar almaktır. Yukarıda belirttiğim bilgisayarların fiyatları ikinci elde kullanımına göre yarı yarıya düşmektedir. İkinci el bilgisayara güvenilir mi? Satın aldığınız kişiye ve bilgisayara göre değişir. Youtube ufak bir araştırma yaparsanız ”ikinci el bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz ” karşınıza açıklayıcı videolar çıkacaktır. İkinci el bilgisayar satmak, ikinci el oyun bilgisayarı satmak, ikinci el pc almak bu işlemleri yaparken elinizden geldiğince araştırın. Var ise çevrenizde bir bilenden destek almalısınız. Aklınıza takılan bir soru olduğunda hiç çekinmeden www.ikincielalinir.net adresindeki telefon numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

6 yorum

 • Yusuf

  Peki ikinci el bilgisayarı nerelerden temin edebiliriz ? Satın almada yardımcı oluyor musunuz?

  • Öncelikle kullanıcıların bilgisayarlarını satmayı tercih ettikleri internet sitelerinden araştırma yapabilirsiniz.(www.sahibinden.com ve letgo uygulaması)
   istanbul içi anadolu yakasında yazıcıoğlu işhanı avrupa yakasında doğubank iş hanını tercih edebilirsiniz.

 • Selma

  İkinci el bilgisayarda garanti oluyor mu?

  • satın alınan tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir. 20 ay kullanılan bir bilgisayarın 4 ay garantisi kalmıştır. Tabi yetkili servis dışında mudahele olmadıysa ve sıvı teması olmadı ise.

 • Onur Bayrak

  Casper Markasına duyulan önyargı sanırım sizdede var. Bence son yıllarda kendilerini fazlası ile geliştirdiler. Bu markayada göz atmalanızı tavsiye ederim.

  Excalibur G770.9750-A5H0A 15.6” Intel Core i7-9750H 12GB RAM 1TB+240 SSD 4GB GTX 1650

 • Mert

  Ben dizütsü istiyorum oyun bilgisayarai

WhatsApp WhatSapp Hattı