+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Mause Tavsiyeleri

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Bilgisayar kullanımında eğer touchpad kullanmayı sevmiyorsanız, mause kullanmanız kaçınılmazdır. İşlemlerinizde daha konforlu, geniş hareket alanına sahip olursunuz. Mause ilk olarak Douglas C. Engelbart tarafından 1964 yılında bulunmuştur. İcad edildiği günden bugüne çok fazla değişiklik göstermiştir. Photoshop, çizim, oyun meraklısı iseniz ikinci bir şansınız yok denecek kadar azıdır. Mause görsel ve maliyet açısından küçük ama işlevsellik açısından son derece gerekli bir bileşendir. Mause tavsiyesi çok fazla detaya inmeden ilgi alanımıza göre mause çeşitliliklerini inceleyelim.

Mause öncelikle oyun severlerin vazgeçilmezidir. Onlara göre mause hayati önem taşır. Eğer mause ne kadar iyi ise, oyunlarda başarı oranı o kadar iyi olacaktır. Öncelikle oyun için mause tavsiyesi başlığı altında fikirlerimizi paylaşalım. Paylaşımlarımı tecrübelerimden değil de forumlarda genç arkadaşların fikirlerini derleyerek yapıyorum.

Oyun İçin Mause Tavsiyeleri

Oyun Mause’larında en çok tercih edilen modeller genellikle kablolu Dpi yüksek olan modellerdir. Peki DPİ nedir. DPİ ; Görüntüyü daha hızlı ve daha iyi algılamasıdır. Bu nedenle Dpi yüksek olan mause’lar oyuncular için daha çok idealdir. Dpi ayarlanabilir özellik olduğundan oyuncu mause’larını istediğiniz işlemde kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun severler genellikle klavye mause ekipmanlarında görselliğe önem vermektedir. Bol ışıklı ve şık tasarımlı mause hiç bir gamer hayır diyemeyecektir. Oyuncu ekipmanlarında önde gelen bir kaç firma vardır. Logitech , Razer, Rampage Fiyat performans açısından mause önerisi olarak bu markalardan önekler vereceğim. Teknolojinin hızına yetişmek mümkün olmayabiliyor. Bu sebeple bu tavsiyelerim makaleyi yazdığım tarih itibarı ile geçerlidir.

Logitech G G502 Hero Lightsync 25,600 Dpi Kablolu Oyuncu Mause

Tasarımcılarında sıklıkla tercih ettiği bu model yüksek Dpi değeri ve görüntüsü ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Ayrıca malzeme kalitesi ile uzun yıllar kullanıma müsait. Tasarımı ile elinize tam oturacaktır. Üzerindeki renk seçenekleri ile istediğiniz renkte kullabilirsiniz. Üzerinde bulunan 11 adet tuş size kullanım kolaylığı sunacaktır. Bu mause fiyatı ortalama 400-500₺ civarında internet satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

RAZER Mamba Elite 16000 Dpi Oyuncu Mause

Compressed by jpeg-recompress

16,000 Dpi ve 5G ileri seviye sensöre sahiptir. Ayrıca 50.000.000 basış ömrü ile oyun sektörünün en kaliteli mause’laeından biridir. Ayrıca sade bir tasarıma sahiptir. Üzerindeki tuşlar ile beş ayrı kullanıcıya ait tuş kombinasyonunu içerisine depolayabilirsiniz. Ergonomik sağ el uyumlu tasarımı mevcuttur. Razer Mamba piyasa fiyatı 550-650₺ arası seyretmektedir.

Gerçek 16000 DPI ile Razer 5G İleri Optik Sensör

450 IPS / 50g’ye kadar hızlanma

1000 Hz Ultrapolling

9 bağımsız programlanabilir Hyperesponse tuşlar

50 Milyon basış ömürlü Razer Mekanik Mouse switchleri

Oyun seviyesinde kaydırma tekeri

Ergonomik sağ el uyumlu tasarım

16,8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneği ile Razer Chroma aydınlatma

Hibrid dahili hafıza ve bulut depolama

Razer Synapse 3 uyumlu

Rampage SMX-R90 Sector USB 16000DPI RGB Macrolu Oyuncu Mouse

Bu mause diğerlerinden ayıran özellik yumuşak yapısı ve tasarımıdır. Diğerlerinde olduğu gibi 16000 Dpi sahip olan mause çeşitli renk cümbüşü ile kişiye özel kullanım olanağı sağlar. Genellikle sağ el için ayarlanmış tasarımında kenarında bulunan tırtıklar sayesinde oyun esnasında elinizden kaymamasını ve konsantre dağınıklığı yaşamamanızı sağlayacaktır. Rampage SMX-R90 fiyatı güncel olarak 650-700₺ arasında seyretmektedir.

Tavsiye ettiğimiz oyuncu ekipmanı olan Mause’ların fiyatları sizin için pahalı geldiyse ikinci el az kullanılmış mause’lara yönelmenizi tavsiye edebilirim. En iyi mause en ucuza almanın yegane yolu ikinci el az kullanılmış mause almaktır. Eğer elinizde az kullanılmış üst segment oyuncu ekipmanlarınız var ise ikinci el oyuncu ekipmanları alım satım yapan yerlerden fiyat alabilirsiniz. İkinci el bilgisayar alan yerler bu konuda sizlere yardımcı olmak isteyeceklerdir. Ucuz mause tavsiyesi içinde makalemizi dikkate alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı