+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Macbook M1 Çip Bilgisayar Sıfırlama İşlemi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler
Macbook M1 Çipli Bilgisayar Sıfırlama İşlemi

Macbook Air ve Macbook Pro 2020 M1 işlemciye sahip bilgisayarların sıfırlanması işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Macbook Air ve Macbook Pro modellerinde M1 işlemciye sahip olan bilgisayarların sıfırlama işleri eskilerine göre farklılıklar göstermiş ve daha basit hale getirilmiştir. Macbook M1 Çip Bilgisayar nasıl sıfırlanır? Macbook Pro M1 çipli bilgisayar Reset atma, Macbook şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi sorularınızın cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Macbook Air 2020 Sıfırlama Nasıl Yapılır

Bilgisayarınızın şifresini unuttunuz yada Apple Macbook bilgisayarınızı satma ihtiyacı duydunuz. Bu işlemler için bilgisayarınızı sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu yöntem alıcı ve satıcı için oldukça faydalı olacaktır. Satıcı için Apple Macbook bilgisayarı içindeki bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmemesi adına faydalı olacaktır. Alıcı için ise bilgisayar içinde değişiklik yapmak istediğinde karşısına herhangi bir şifre çıkmadan bu işlemi kolaylıkla yapabilecektir. M1 Çipli olan bu yeni modellerde sıfırlama işlemi diğerlerine göre daha farklı ve daha kolay yapılabilmektedir.

Bir önceki modellerinde CMD+R tuşuna basılı tutarak yapılan işlemin yerini bilgisayarın açma kapama tuşu almıştır. İlk etapta Apple bilgisayarın açma kapama tuşuna başlangıç seçenekleri menüsü gelene kadar basılı tutuyoruz. Ardından seçenekler kısmına giriyoruz. Sol üst köşede bulunan Machintosh sekmesini seçiyoruz. Sağ üst sekmelerde bulunan sil seçeneğini seçiyoruz. Mac sil ve yeniden başlat seçeneğini seçiyoruz. Böylelikle bilgisayarın işletim sistemini komple silmiş oluyoruz. Şifreler dahil bilgisayarda hiç bir bilgi kalmıyor.

Bu işlemleri yapabilmemiz için eğer bilgisayarda bulunan icloud hesabını şifresini biliyor olmamız gerekiyor. Eğer Apple Macbook bilgisayarda icloud hesabı tanımlı ise ve şifresini bilmiyorsanız işleminiz ilk aşamada takılı kalacaktır. Bunun için icloud şifresini biliyor olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz yarım kalacaktır. Macbook M1 icloud şifresi unuttum, Macbook icloud şifresi kırma gibi işlemlerin çözümü sadece Apple müşteri hizmetlerine bağlanılark yapılabilmektedir. Bunun içinde bilgisayarın ilk alındığında verilen fatura gerekmektedir.

Macbook İcloud Kaldırma nasıl yapılır?

Macbook Air ve Macbook pro bilgisayarlarda icloud şifresi kaldırma nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap. Sırası ile

  • Sistem tercihleri
  • internet hesapları
  • icloud hesabından çıkış yap.

Eğer icloud şifrenizi unuttuysanız tek çözüm Apple müşteri hizmetlerinin vereceği mail adresine Apple Macbook Air ya da Apple Macbook Pro bilgisayarın ilk satın alındığında verilen faturanın 4 köşesi görünecek ve seri numarası okunacak şekilde göndermeniz gerekecektir. İcloud şifresini hatırlamıyorum, icloud şifresini nasıl kaldırırım sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Eğer 2, el Macbook almak yada satmak istiyorsanız icloud şifresiniz kesinlikle kaldırmalısınız.

Kullandığınız ya da size hediye gelen Macbook cihazlarını satmak istiyorsanız, İkinci El Macbook hizmet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. sadece Macbook mu hayır. Fotoğraf makinesi, İkinci El Bilgisayar, İkinci El Playstation ve Televizyon gibi ürünleri de ikinci el olarak, adresinizden değerinde nakit olarak almaktayız.

İkinci el Macbook Bilgisayar Alırken;

Kutusunun ve faturasının olmasına dikkat etmeli satıcıdan icloud şifresini bilgisayardan ve icloud hesabından kaldırmasını talep etmelisiniz. Eğer satın aldığınız kişi icloud şifresini hatırlamıyorsa bilgisayarı almamanızı tavsiye ederim.

MGN93TU/A modeli sıfırlama işlemini aşağıdaki videoda kısmen anlatmaya çalıştık. Bu işlem M1 çipli Macbook bilgisayarda geçerli olacaktır. Bu konu hakkında merak ettiğiniz yada bizim eksik anlattığımızı düşündüğünüz konu var ise yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı