+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Her ne kadar oyun bilgisayarı olarak geçse de gerek tasarımı gerekse de kullanıcıya hitabı açısından gündelik işlerde de rahatlıkla kullanılacak olan gayet başarılı bir bilgisayar üretmiş Lenova. Öyle ki piyasa koşullarında değerlendirildiğinde fiyat performans ilişkisi kullanıcıların baya baya yüzünü güldürmekte. Bilgisayar özelliklerine geçmeden belirtmeliyim ki, bu cihaz birçok gelişmiş oyunda test edilmiş olup tamamından gayet güzel bir sonuç almıştır. Ekstra bir soğutucu fana ihtiyaç duymadan hemen hemen her ortamda kullanabileceğiniz, ortalama ağırlığa sahip şık bir bilgisayardır. Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6

Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 özellikleri Hk.


Bilgisayarın en can alıcı özelliği Ryzen 7 5800H 8 çekirdek işlemciye sahip olması. Üzerinde bulunan soğutucular sayesinde yüksek ısılara çıkmadan ultra performans gösteren bir işlemcidir. Nvidia GeForce RTX 3060 6GB ekran kartı ile desteklenen görüntü kalitesi Full HD çözünürlük ve 165 Hz yenileme hızı ile capcanlı bir görüntü şöleni sunmaktadır. 15.6 inch ve 16.9 ölçekli panel ile de görüntü yeterli boyuttadır. 500 GB Gen3.0 m.2 SSD bulunmakta. Her ne kadar gündelik işler için yeterli olsa da aşırı depolama istenen oyunlar için pek yeterli olmayabilir ve istenirse ikinci bir Ssd için yedek bir m2 yuvası dahi vardır. Üzerinde 2*8GB yani DUAL 16GB 3200MHz ram bulunmakta ve cihazın hız performansını taşımada gayet yeterli gelmektedir. Türkçe Q klavye içerisinde göz alıcı RGB aydınlatma ile göz kamaştıran bir klavye tasarımı sunmaktadır. Yalnız bu klavye üzerinde harici medya butonları yok. Fakat kısayol kullanımı F tuşlarına aktarılmış Fn yardımı ile çalışmaktadır. Sade tasarımlı plastik gövde ile gayet kaliteli bir görüntüye sahip olan bu bilgisayarda 3 farklı çalışma modu ile hem oyun oynamak daha kaliteli bir hal alırken hemde basit modda hiç fan sesi duymadan gündelik işlerinizi yapabilirsiniz. Bilgisayar ölçüleri 36 Cm Genişlik, 24 Cm Derinlik, 2.5 Cm Kalınlık ile çok ince olmayan ama çok kalın da olamayan yapısı ve 2.2 kg ağırlığı ile oldukça normal boyutlarda bir bilgisayardır. Ekranın üzerinde yer alan 720PHD kamera diğer modellerdekinin aynısıdır. Bilgisayarın genel soğutma panellerine ek olarak işlemci ve ekran kartı soğutucuları sayesinde soğutma performansı en üst düzeydir. 170 watt şarj kablosu ile oyunlarda yüksek performans alabilirsiniz. Hatta CS-GO, PUBG, Doom Eternal, Fortnite, COD War Zone gibi işlemci ve ekran kartını yüke sokan gelişmiş oyunlarda ultra değerlerde dahi en yüksek FPS değerini almak mümkündür. Performans modda dahi aşırı yükselmeyen fan sesi ile de beğeni alan bu laptop az önceki adı geçen oyunlar çalıştığı sırada yüksek ısıya çıkmamakta ve bu sebeple de donma ve kasma gibi sorunlar yaşatmamaktadır. İkincielalinir.net ailesi tarafında tavsiye edilebilecek bir cihazdır.

ikinci el Lenovo İdeapad Gaming 3 Fiyatları

ikinci el Lenovo İdeapad Gaming 3 Fiyatları dolardaki kurun aşırı hareketlenmesinden dolayı sürekli değişiklik göstermektedir. İkinci el alım satım sitelerinde sıfır fiyatına oranla fiyat belirlemesi yapabilir. Yeni ve aaz kullanılmış garanti kapsamında olan bilgisayarları tercih edebilirsiniz. İkinci el lenovo İdeapad Gaming 3 alan yerler, 2, lenovo gaming bilgisayar alanlar ve ikinci el lenovo gaming 3 alım satım konusunda bizleri arayabilir fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı