+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Kullanıma Göre Bilgisayar ve Laptop Tavsiyeleri 2019

Yayınlayan: admin
Kategori: Tavsiyeler
Bilgisayar Satın Alma Tavsiyeleri 2019

Kullanıma Göre Bilgisayar ve Laptop Tavsiyeleri 2019 başlıklı bu makalemizde hangi marka ve model Bilgisayar ve Laptop cihazları alınması gerektiğini paylaşacağız.

Sıfır ya da İkinci El Bilgisayar almaya karar verdiniz. Ama hangi marka, hangi model, toplama ya da dizüstü (Laptop) alma konusunda kararsız kaldıysanız, bu karasızlığınıza yön verme konusunda sizlere yardımcı olmak adına tecrübelerimizi sizlere aktarmayı uygun bulduk.

Bilgisayar, Laptop, Macbook, Cep Telefonu, Fotoğraf Makinesi ve Televizyon gibi teknolojik cihazların alım satımını yapan ikincielalinir.net firma ve ekip bünyesinde, müşteri ihtiyaçları, kullanılabilirlik durumu ve bütçe gibi durumları göz önünde bulundurarak, ihtiyaç duyulan en doğru cihazı seçme noktasında bir kaç madde ile konuya açıklık getireceğiz.

Öncelikle bilgisayarı ne için kullanacağınızı netleştirip, bütçenizi belirlemeli (internet, oyun, iş) ona göre araştırmaya girmelisiniz.


Asus’un yeni dizüstü bilgisayarı

Gündelik kullanım için Sıfır ve İkinci El Bilgisayar

Gündelik kullanımlarda standart düşük işlemci, Ram, HDD, işinizi görmeye fazlası ile yetecektir. Örneklendirmek gerekir ise Casper Celeron işlemci, 2 gb ram 500 HDD olan bir dizüstü bilgisayarda rahatlıkla film izleyebilir, excel hesaplarınızı tutabilir, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya hesaplarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneklendirme de Casper markasını kullanmamın sebebi Türkiye’de garanti ağının geniş olması, bilgisayar fiyat ortalaması olarak, muadillerine göre biraz daha düşük olmasıdır. Tabiki bir Asus bir MSI değildir. Ama gündelik kullanım için o kadar kalite ve marka peşine düşmek gündelik kullanım için zorunlu değildir. Sonuçta elektronik ürünlerde 2 yıl garanti veriliyor.

Oyun oynamak için Bilgisayar ve Donanım

Eğer oyun oynamak için bilgisayar almak istiyorsanız öncelikle oynamak istediğiniz oyun grafiklerinin ne tür donanımlara ihtiyaç duyduğunu araştırmalısınız. Son dönemlerde (2018-2019) en popüler oyunların başında gelen Pubg oynamak için en az invidia geforce gtx 940 mx i5 yeni nesil ya da i7 işlemci olması tavsiye edilir. Tabi ki AMD ekran kartı ve işlemci de olur. Oyun konusunda her firmanın kendine özgü çıkardığı modeller vardır. Tavsiye edebileceğimiz marka ve modelleri gerekçeleri ile aşağıda paylaşmaya çalıştım.

 1. MSI (Micro-Star International)

Bilgisayar firmaları çoğunlukla bileşenlerini belli başlı firmaların parçalarından toplayarak oluşturmaktadır. Çin kökenli olan MSI firması kendi parçalarının % 80 kendi üretiyor ve kullanıyor. Bilgisayarı bilgisayarcıdan alıyorsunuz. MSI diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinin başında kalite, görünüm ve bileşenlerini ağırlıkla oyun üzerine toplamasıdır. Kısaca oyun oynamak istiyorsanız MSI tavsiye edilebilir. Tavsiye edebileceğimiz modeller, MSI Leopart pro ve bütçe yetiyor ise MSI GT75 Titan modeli. Makaleyi yazdığımız tarih itibari ile Dolar kurunun yüksek olması fiyatının da ortalama 15 bin ile 22 bin tl arası olduğunu da belirtmek istiyoruz. (GT75)

 1. Monster Laptop Bilgisayar

Çok fazla geçmişi olmamasına rağmen (19 yıl) Türkiye çıkışlı olan ve adını canavar kelimesi ile özdeşleştiren Monster (canavar) firma. Türkiye kökenli olması ve hedef kitlesi olarak müşterilerini oyun bağımlısı arkadaşlar oluşturmaktadır. Gerek servis ağı gerek garanti koşulları ve tabiki yerli olması rakiplerinden 1 adım önde olmasını sağlamaktadır. Fiyat ve kalite olarak bir çok köklü firmayı geride bırakmış olan Monster Bilgisayar favorilerimiz arasında yer almaktadır. Monster bilgisayarın en çok bilinen ve bizimde tavsiye edebileceğim modeli Mnoster TULPAR modelidir.

ASUS, HP, ve CASPER

Sırası ile ASUS, HP ve Casper bilgisayarı tavsiye edebilirim. Her markanın özenle tasarlayıp güçlü işlemci ve ekran kartları ile toplayıp piyasaya sunduğu modelleri vardır. ASUS ROG, HP OMEN, CASPER EXCALİBUR gibi. yazımınızın başındada belirttiğim gibi hangi oyunun hangi grafik ve özelliklere ihtiyaç duyduğunu araştırmak ve bilmek gerekir.

Her markanın avantajlı ya da dezavantajlı olduğu kısımlar vardır. Öncelikle ihtiaç duyduğumuz alanı doğru tespit etmeli, ne istediğimizi bilmeli ardından ihtiyacımız olan marka ve modele eleme usulu ile ulaşmalıyız.

İş İçin Bilgisayar Tavsiyeleri 2019

Sizde İhtiyaç Duyduğunuz Bilgisayarı Çekinmeden Sorun!

Hangi Amaçla hangi marka ve model bilgisayarı almak istediğinizi ya da almak istediğiniz model ve markayı konu altında ki yorum bölümünden bizlere çekinmeden sorabilirsiniz. İkinci El Bilgisayar Satın Alma alanında 7 yılı aşan profesyonel ve eğitimli uzmanlarımız sorularınıza cevap vermekten büyük mutluluk duyacaklarını belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

2 yorum

 • esin

  Merhaba, yüksek lisans için tez yazımı ve araştırma yapmaya uygun bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Fiyat olarak üst sınır 2 bin tl belirledim. Bir öneriniz var mıdır acaba?
  İyi çalışmalar dilerim.

  • admin

   Merhaba hizmetimiz sadece ikinci el bilgisayar alım üzerinedir. ikinci el satış sitelerinden isteğinize uygun bilgisayar temin edebilirsiniz.
   iyi günler

WhatsApp WhatSapp Hattı