+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone Telefonum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Telefonlarımız artık hayatımızın bir parçası olmuştur. Ebat olarak küçük olmasından dolayı kaybolma ihtimali yüksek olabiliyor. Telefonunuzun kaybolma ve çalınma ihtimallerine karşı gerekli tedbirleri almalı ve mümkünse gözümüzün önünden ayırmamalıyız. Aksi takdirde banka hesaplarımız, sosyal medya hesaplarımız, mail şifrelerimiz, özel resim ve telefon numaralarımız üçüncü şahısların eline geçebilir, istemediğimiz sorunlar ile karşılaşabiliriz. Peki telefonumuzun kaybolma ve çalınma ihtimaline karşı neler yapabiliriz. Eğer kullandığınız telefon Apple marka ise, iphone telefonlarda bulunan İphone’mi bul seçeneğiniz aktif etmeliyiz. Böylece telefonunuzun konumu harita üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için telefonunuzun şarjının olması gerekmektedir. Aksi takdirde telefonunuzun iphone’mu bul özelliği işe yaramayacaktır. İphone telefonum kayboldu ne yapmalıyım diyorsanız bu makaleyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

İphone’mu Bul Özelliği Nasıl Açılır?

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına girin
  • İsminizinde yazdığı icloud hesabına tıklayın
  • Telefonunuzun nerde olduğunu bilmek için konumu paylaş seçeneğini seçin
  • Aygıtımı bul seçeneğini aktif hale getirin

İphone’mu bul Özelliğini kapatmak için aynı işlemleri yapabilirsiniz. Farklı olarak sadece aygıtımı bul seçeneğini kapalı konuma getirmelisiniz. Eğer telefonunuzun İphone’mu bul seçeneği aktif ise ve telefonunuzun şarjı yeteri kadar var ise telefonunuzu bulabilirsiniz. Eğer kötü niyetli kişilerin eline geçtiyse telefonunuzu kapatırsa bu işlem işe yaramayacaktır. Telefonunuzu bulmak için alan ya da bulan kişinin telefonunuzu açmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Telefonum Kayboldu İphone’mi bul özelliği kapalı

Eğer bu durumdaysanız telefonunuzu E-devlet üzerinden kaybolduğunu ve çalındığını bildiren bir kayıt yapmalısınız ki, başka birinin eline geçtiğinde açamasın ve özel bilgilerinize ulaşamasın. Aynı zamanda telefon açıldığında ekrana, bulan kişinin görmesini istediğiniz bir not bırakabilirsiniz. (Telefon bana ait 0532 123 45 .. numaradan bana ulaşabilirsiniz.= gibi. Yalnız bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olan bilgiler telefonunuzun İMEİ Numarasıdır. Elinizde telefonunuza ait fatura yok ise telefon bulunduğunda bu işlemi geri almak zor olacaktır. Bu sebeple telefonlarınızın faturasını muhafaza etmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca iphone kayboldu ve bulma ihtimaliniz artık ise E-Devlet üzerinden yaptığınız çalıntı kaydı ile telefonunuzun icloud şifresi kırılamayacak ve telefonunuz kullanılamayacak durumda olacaktır.

Eğer telefonunuz kayboldu ve yerine telefon aldıysanız. Telefonunuzu bulmanız durumunda satışına karar verdiyseniz ikinci el telefonlarınızı adresinize kadar gelerek nakit şekilde satın alıyoruz. 2, El cep telefonu alan yerler olarak hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı