+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Iphone Telefonlarda Ekran Kilidi ve Sınırlama Parolası Sıfırlama

Yayınlayan: admin
Kategori: Bilgiler
iphone şifre sıfırlama nasıl yapılır

Cep telefonlarımız ve bilgisayarlarımız gündelik kullanım amacımız dışında kişisel ve özel bilgilerimizi depoladığımız bir ortam haline gelmiştir. Teknoloji firmaları bu durumun önemli olmasından dolayı güvenlik olayını hat safhada tutarak çeşitli yazılımlar ile kendilerine özgü çözümler sunmuştur.

Apple firması cep telefonu ve bilgisayarlarda çeşitli şifreleme yöntemleri ile ilk sırayı almıştır dememiz yanlış olmaz sanırım. iCloud şifresi iki aşamalı doğrulama ve sınırlama parolası, bilgilere ulaşmak için aşağıda sizler için yer verdiğimiz aşamalardan geçmek gerekir.

Bu durum lehimize görünse bile, bazen aleyhimizede olabilir. Mesela, Apple marka cep telefonu ya da bilgisayarımızın şifresini unuttuk. Eğer aşağıda sıralayacağımız çözüm yollarından birine erişemiyor isek cep telefonumuz ya da bilgisayarımız kullanılamayacak duruma gelebilir.

Iphone telefonun iCloud şifresini unuttum ne yapmalıyım?

İlk olarak telefonumuzun adımıza kayıtlı faturasına ulaşmalıyız. Ardından Apple müşteri hizmetlerini arayarak problemimizi açık ve net bir şekilde müşteri temsilcine anlatmalıyız. Apple müşteri temsilcisi telefonun faturasının resmini vereceği mail adresine göndermenizi isteyecektir. Eğer telefonun faturasının tarihi telefonun aktif edildiği tarihten önce ise yani fatura gerçekten o telefona ait ise bir kaç gün içinde telefonunuz açılacaktır.

Apple Müşteri Hizmetleri telefon numarası 0 (216) 282 15 11

Diğer bir çözüm ise iCloud hesabımızı oluştururken kurtarma e-postası belirlediysek sıfırlama parolası isteyebiliriz.

Telefonumuzun ya da bilgisayarımızın faturasına ulaşamıyor ve kurtarma e postasını belirlemediysek durumun daah zor olduğunu ifade etmeliyiz. Telefonunuzu ya da bilgisayarınızı yedek parçada kullanması için ikinci el cep telefonu alan yerlere satmayı deneyerek zararınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz.

iCloud şifresi kırma işlemini yaptığını söyleyen bazı firmaların olduğunu belirtmek ister, ancak bazı firmaların bu konuda başarılı olmadığını da belirtmek isteriz. Bu gibi yöntemlerle telefonunuzu gönderin şifreyi kırıp geri gönderelim diyerek insanları mağdur eden firmalar da ayrıca mevcut. Bu konuda Dikkatli olmanızı tavsiye edeceğim.

iCloud şifremi hatırlıyorum yalnız ekran parolasını ya da sınırlama parolasını unuttum.

  • Eğer icloud şifremizi hatırlıyor, ekran şifresini ya da sınırlama parolasını unuttum diyorsanız endişelenmenize gerek yoktur. icloud şifremizi kurtarmak için fatura yöntemi ile bu sorunu Apple müşteri hizmetleri ile çözebiliriz.

Yalnız bu yöntem bir önceki maddede belirttiğim gibi 2 ya da 3 gününüzü alabilir.

  • Bir başka yöntem ise iTunes programı yardımı ile gerekli adımları izleyerek yaklaşık 1 saat içersinde telefonumuzu sıfırlayabiliriz. Halk arasındaki tabir ile Hard Reset yani Recovery atma, şifre kırma işlemi nasıl yapılır yüzeysel olarak anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bilgisayarımıza Aplle Store’dan https://www.apple.com/tr/itunes/download/ İtunnes programını indirmeli ve kurmalıyız. Orjinal Apple marka şarj kablosu ile telefonumuzu bilgisayara bağlayarak bağlantı sağlamalıyız ve icloud hesabımızı açmalıyız

Telefonumuzu kapattıktan sonra sırası ile ;

Apple Iphone sıfırlama işlemi yapıyor isek, telefonumuzun sağ tarafındaki açma tuşuna 3 saniye basılı tutuyoruz. Ardından aynı anda sol kısmındaki ses açma ve kısma tuşlarından kısma tuşuna birlikte 10 saniye kadar basılı tutuyoruz. Karşımıza alttaki resim gelecektir. Eğer bilgisayarımızda güncel sürüm mevcut ise Iphone geri yükle butonuna tıklayarak telefonumuzu sıfırlayabiliriz.

Güncel sürüm yüklü değil ise tamam dedikten sonra;

Geri yükle ve güncelle seçeneğini seçerek sonuca ulaşabiliriz. Youtube ve çeşitli video sitelerinde bu işlem daha detaylı şekilde çeşitli anlatımlarını bulabilirsiniz.

Telefonunuzu recovery moduna getirmenin her telefona göre farklı yöntemleri vardır. Yalnız bu işlemleri yaotıktan sonra telefonunuzdaki bütün bilgilerinizin gideceğini hatırlatmak isterim.

icloud şifresini unutmamak ya da kurulum yaparken bu şifreleri sadece kendinizin ulaşabileceği yerlerde kayıt altına almak en kesin çözüm. Problemi çözmenin en kolay yolu önceden önlem almaktır.

Iphone Ekran Kilidi ve Sınırlama Parolası Sıfırlama
Video ile Anlatım için


2. El Bilgisayar ve Cep Telefonu Alan yerler olarak, satın alma hizmeti veren ikincielalinir.net teknik olarak sizlere bilgi sunmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Tüm cihazlarınız için satın alma işlemlerini bizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

2 yorum

  • Cansu İzci

    Merhabalar, telefonumu sıfırlamak istiyordum ama sıfırlamam için sınırlama şifresi istiyor ve ben şifreyi unuttum. Siz sıfırlayabiliyor musunuz, eğer sıfırlayabiliyorsanız ücreti nedir?

  • Elisa

    Ben telefon dan diyorum bilgisayar dan değil!!!

WhatsApp WhatSapp Hattı