+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone Gizli Kamera Olarak Kullanabilir miyiz?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Telefonlar artık kullanım amacını fazlası ile aşmıştır. İletişim cihazı olarak bildiğimiz telefonlar, bazen fotoğraf çekmek için, bazen müzik dinleme aleti, bazen film ve video izlemek için bazen de oyun oynamak için kullanılmaktadır. Son zamanlarda en çok sorulan sorular arasında iphone gizli kamera olarak kullanabilir miyiz? İphone ortam dinlemede kullanabilir miyiz gibi sorular karşımıza çıkmaktadır. Yalnız bir başkasının izni olmadan görüntüsünü kaydetme kişilik hakların ihlaline sebep olacağından yasaktır. Bunu hatırlatmakta fayda var. İphone nasıl gizli kameraya dönüşür maddeler halinde yapmaya çalışalım;

  • Telefonumuzda ayarlar kısmına giriyoruz.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra alt kısımda bulunan Erişebilirlik seçeneğine tıklıyoruz.
  • En alt kısımda bulunan Erişebilirlik Kestirmesi özelliğine tıklıyoruz
  • Erişebilirlik sekmesinde VoiceOver Özelliğine tıklayarak aktif hale getiriyoruz. Aktif hale geldiğini sol tarafındaki tik işaretinden anlayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz adımları sırası ile izlediğimiz takdirde İphone telefonumuzun gizli kamera özelliğini aktif hale getirmiş olacağız. Peki bu gizli kamera özelliğini nasıl kullanacağız devam edelim;

  • İphone telefonumuzda VoiceOver özelliğini aktif ettikten sonra kameramızı açıyoruz.
  • Telefonumuzun iki kamerasında da bu özellikleri kullanılabilmektedir.
  • Telefonumuzun kamerasını açtıktan sonra 3 defa güç tuşuna basıyoruz.
  • Sonrasında VocieOver özelliği aktif olacak ve telefonumuzun kamerası kayıt işlemine başlayacaktır.
  • Ekranı kapatmak istediğimizde telefonumuzun ekranına 3 defa tıklamamız yeterli olacak. Telefonumuz dikkat çekmeyecek şekilde gizli kamera çekimine başlayacaktır.
  • Kaydı bitirmek için aynı şekilde ekrana 3 defa tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer karşı tarafın bizi gizli kamera ile çekim yapıp yapmadığını tespit etmek istiyorsak telefonun ekranına 3 defa tıklamamız şüphelerimizi ortadan kaldıracaktır.

İkinci El İphone Alım Satım

Yalnız bu özellik İOS 14 ve üzeri güncelleme alan telefonlarda kullanımı vardır. Bunun için telefonunuzun en az iphone 7 ve üzeri olması gerekmektedir. Makalenin yazıldığı tarihten sonra bu model daha üst modellere değişiklik gösterebilir. Telefonunuz bu özelliği kaldırmıyor ise, yeni model telefon alabilirsiniz. Elinizdeki telefonu ikinci el iphone alan yerler arayabilirsiniz, nakite çevirebilirsiniz. İkinci el iphone alım satım konusunda 7 yıldır hizmet vermekteyiz. Aklınıza takılan her konuda bizi arayabilir ve fikir alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı