+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone Darbe aldı Garanti Dışı Kalır mı?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan bu durum bir hayli can sıkmakta. Telefonda beliren yoğun çizik ve darbe kaynaklı problemlerde, Apple marka telefonların garanti dışı kaldığı söyleniyor. Peki garanti dışı bırakan darbenin boyutu ne kadar olmalı? Belirleyici kişi, tamamı ile garanti servis yetkilisinden başkası değildir. Telefonunuzun sesi gelmiyor, ekranda belli belirsiz lekeler var ya da telefonunuzun wi-fi çekmiyor. Bu sebepten ötürü garanti servisinden randevu alıyor ve servise gidiyorsunuz. Bir ümitle telefonumu yenisi değiştirirler mi? diyerek gidiyorsunuz. Yetkili kişi telefonunuzun yoğun darbeye maruz kaldığını ve kullanıcı kaynaklı kusurdan dolayı garanti dışı kaldığını söylüyor. Bu talihsiz durum ile karşı karşıya kalmamak için telefonunuzu koruyucu kılıflar ile kullanmak gerekmektedir. İşin özü yere düşen, ya da üzerine bir şey düşürülen, sert bir zemine düşen telefonlar darbeden kaynaklı garanti kapsamı dışında değerlendiriyor. Bu yazımızı İphone darbe aldı garanti dışı kalır mı sorusuna cevap olarak algılayabilirsiniz.

Telefon havuza düştü garanti dışı kalır mı?

Özellikler iphone 7 den sonra telefonlar suya dayanaklı olarak üretildi. Yalnız bu durum su geçirmez anlamına gelmiyor. Bu sebeple sıvı teması gibi durumlarda telefon garanti dışı kalacaktır. Bazı arkadaşlarımızın yıllarca su altı çekimleri yaptıkları ve telefonda sıvı teması olmadığı görülmektedir. Sanırım bu olay biraz şans işi gibi görünüyor. Özellikler telefonlarınızı tuzlu sulardan uzak tutmalısınız.

İphone Arızalandı Değişim Olur mu?

Apple ilk yıllarında, en ufak problemde telefonları sıfırıyla değiştirerek kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Yalnız son zamanlarda bu durumun su istimal edilmesinden dolayı arızalı telefon değişim politikasını değiştirdiler. Telefon arızalandı ve garanti kapsamında ise garanti kapsamında arızalı parça yenisi ile değiştirilmektedir. Ancak kulaklık ve Apple Watch için aynı şeyi söylemek doğru olmayabilir. Tamiri olmadığından dolayı bu aksesuarların değişimi yapılmaktadır.

Garanti dışı kalmış ya da kullanım ömrünü tamamlamış olan cihazlarınızı adresinize kadar gelerek nakit satın almaktayız. İkinci el cep telefonu alan yerler, ikinci el fotoğraf makinesi alım satım ve 2. el bilgisayar alım satım hizmeti vermekteyiz. Darbe alarak garanti dışı kalmış telefonlarınızı (çalışıyor olması kaydı ile) Nakit satın alıyoruz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı