+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone 14 Pro Max Model Numaraları

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Apple marka telefonların üretildikleri ülkelere göre farklılıklar göstermektedir. Her modelde kendine özgü farklılıklar bulunmaktadır. Makalemizde hangi model telefonda ne gibi farklılıklar olduğunu incelemeye çalışacağız. Sim kartlı, e-sim model, garanti farklılıkları olan modelleri bilgimiz dahilinde maddeler halinde inceleyelim. Hangi model telefon hangi ülkede üretiliyor. Ülkemizde hangi model telefonlar avantajlı konumda. Özellikle yurtdışı telefonlara talep, son zamanlarda hat safhaya çıkmıştır. En çok tercih edilen model İphone 14 Pro Max model numaraları.

iphone 14 Pro Max A 2651 Modeli

ABD ve Porto Riko üretilen modellerdir. Bu modelde çift e- sim kullanılmaktadır. Bu sebeple kart yuvası bulunmaz. İki e-simi iletişim operatörünüzden tanımlayarak kullanabilirsiniz. İphone 14 Pro Max yurtdışı modeli bu şekildedir.

İphone 14 Pro Max A2893

Kanada, Guam, Japonya, Meksika, ABD Virjin Adaları, Suudi Arabistan’da üretilmektedir. Ülkemizde de kullanılan bir fiziki sim birde e-sim desteklemektedir. Bu modellerin ülkemizde garantisi bulunmamaktadır.

İphone 14 A2896

Çin Anakarası, Hong kong ve Makao’da üretimi yapılmaktadır. Diğer modellerden farklı olarak fiziki çift sim kartı destekler. Bu sebeple iki adet sim kart yuvası bulunmaktadır. Bu model e-sim desteklememektedir.

İphone 14 Pro A2895

Beyaz Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Rusya ‘da üretilmektedir.

İphone 14 Pro Max A2894 Modeli diğer ülke ve bölgelerde üretimi yapılmaktadır. En çok kullanılan yurdışı İphone 14 Pro Max model numaralarını bilgimiz dahilinde inceledik. Bu modellerde sadece A2894 olan modelin Türkiye’de 1 yıl garantisi bulunmaktadır. Garantisinin geçerli olması için teknik servise telefonun ilk faturasını ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Pasaportsuz Kayıt Yaptırabilir miyim?

Bu soru son zamanlarda sıkça sorulmaya başlandı. Pasaportsuz kayıt mümkün. Yalnız vize problemi olmayan, kimlikle giriş çıkış yapılan ülkelere gidildiği takdirde, BTK kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı telefon kayıt ücreti 2022 yılının sonuna kadar 2700₺ olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı telefonlarınızı kayıt yaptırdıktan sonra 3 yıl kullandıktan sonra, yurtiçi telefonlar gibi alım satımını yapabiliyorsunuz. Kullanmadığınız eski telefonları alan yerler (tuşlu olmamak kaydı ile) satın alımını gerçekleştiriyoruz. Bunun için bizi aramanız ve fiyat almanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

3 yorum

 • Barış bircan

  Almanya da satın alınan 14 pro max model numarası nedir Türkiye satılan pro max ile farklılıkları varmıdır

 • Merve

  Merhabalar,

  A2893 kodlu ürünün Türkiye ‘de garantisinin bulunmadığını belirtiniz. Peki herhangi bir durumda nasıl garantiye göndereceğiz? konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

 • Sevim

  Merhaba ıphone 14 pro max model numarası 2894 olan cihazda bir e sim ve birde fiziksel sim var ben bu cihazı e sim değilde iki tane fiziksel sim kullansam olurmu tabi sim tepsisini iki sim özelliği olan bir tepsi alsam teşekkür ederim

WhatsApp WhatSapp Hattı