+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone 13 ile 14 Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

İphone 13 ile 14 Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler
iphone 13 ile 14

Apple çok küçük değişiklikler ile yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Pazarlama stratejisini bu yönde belirleyen Apple neredeyse aynı telefonları farklı isimler ile piyasaya sürüyor diyebiliriz. İphone 11 Pro ve İphone 11 Pro Max ile 3 kameralı modellere geçiş yapıldı. Kullanıcılar her defasında 4 kamera beklerken genel olarak hayal kırıklığına uğradılar. Değişikli hakkını görselden daha çok işletim sisteminde uygulayan Apple, İphone 14 modelinde şimdilik ekranın üst kısımda bulunan çentik olayını kaldırarak son modelini güncellemiştir. İphone 13 ile 14 arasındaki farklılıkları inceleyim.

Forumlarda ve sosyal medyada kullanıcıların iphone 14 hakkındaki yorumları ve eleştirileri ve sorularını derlemeye çalıştık. Kamerasını 48 Mp olarak güncellenmiş olması ve acil yardım çağrı mekanizması dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır. İphone 14 ü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sanırım fiyatı. Türkiye’de 14 Pro Max 128 Gb Kdv dahil fiyatı makaleyi yazdığımız tarih itibarı ile 44.000₺. Peki İphone 14 vergisi ne kadar? Bu sorunuzun cevabı modelden modele farklılık göstermektedir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki. Neredeyse telefonun yarısı kadar fiyatı vergi.

İphone 14 Pro Max Yorumları

Türkiye’de henüz satışa sunulmamış olması ve henüz kullanma fırsatı bulamadığından sadece görsel açıdan farklılıklar yorumlanmıştır. Özellikle ülkemizde telefonun fahiş fiyatı eleştirilmektedir. Türkiye’de kaç maaş ile İphone 14 Pro Max alınır? Avrupa’da kaç maaş ile iphone alınır? Kıyaslamaları yapılmaktadır. Bir kesim bu kadar para bir telefona verilmez derken diğer kesim telefonun pahalı olmadığını Türk Lirasının değer kaybettiğini düşünmektedir.

  • Ekran boyutu 13 Pro Max modeline göre bir tık büyük olacak 6,7 inç büyüklüğünde olacak
  • Hızlı ekran yenileme özelliği iphone 14 modellerinde olmayacak. (ProMotion)
  • Sadece Pro modellerinde M12 Malzeme seti kullanılacak.
  • Ekranın üst kısmındaki çentik İphone 14 modelinde kaybolacak.

İphone 13 ile 14 arasında kayda değer bir fark olup olmadığını kullanıma başladığımız zaman daha net anlayabileceğiz.

İkinci El İphone 14 Fiyatları Ne Kadar?

İkinci el iphone 14 fiyatlarını belirlemek için henüz çok erken. Ama sıfır telefon almaya bütçesi yetmeyen, ya da iphone 14 daha uygun fiyatlara almak isteyenlerin zihninde bu soru belirmeye başlamıştır. İphone 13 ile 14 arasında ne kadar fiyat farkı olur. İkinci el iphone 14 fiyatları ne kadar olur. Satışa sunulduğu ilk aylarda sıfırı ile ikinci eli arasında pek bir fiyat farkı olmayacaktir. Bu sorunun cevabı ancak 2023 yılının ilk aylarında netlik kazanacaktır. Sıfırı 45000₺ olan telefonun az kullanılmış ikinci eli ortalama 40.000₺ fiyatlarında seyredecektir.

İkinci el iphone 14 almak için eski telefonlarınızı satmak isterseniz bizi arayabilir fiyat sorabilirsiniz. İkinci el iphone alan yerler olarak eski telefonlarınıza talibiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı