+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone 13 Ekran Dondu Problemi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler, Tavsiyeler

Telefonların model gözetmeksizin başlıca problemleri arasında ekran donma sorunu vardır. En acil durumlarda, zamansız şekilde telefonun şarjının bitmesi, ekran donması elimizi kolumuzu bağladığı durumlar olmuştur. Telefon ekran donma problemi ani yüklenme, desteklenmeyen aksesuar takılması, İphone pil ömrü tükenmiş olması bu ve buna benzer bir çok problem, ekran donmasına sebep olabilir. Bu problem eğer donanımsal değil de yazılım ile alakalı ise çözümü çok basittir. Eğer donanımsal bir arıza söz konusu ise eğer garantisi var ise mutlaka yetkili servise götürmelisiniz. Eski model telefonlarda güç tuşu, ses açma kapama tuşlarına basılı tutarak, modeline göre farklılık gösteren tuş kombinasyonları ile çözüme ulaşılabiliyordu. Yalnız yeni nesil telefonlarda tuşlardan yoksun olduğu için bu yöntemler farklılık göstermektedir. Halk dilinde iphone yazılım atma, iphone reset atma, format atma adı altında bu gibi işlemler yapılmaktadır. İphone 13 ekran dondu problemi çözümünü başlıklar halinde anlatmaya çalışalım.

İphone 13 Pro Reset Atma

İphone telefonların her modeline göre farklı tuş kombinasyonları ile reset atılmaktadır. Telefonun yeni olması donmamasına sebep değildir. Telefonunuzun ekranı elma işaretinde kaldı, telefonunuzun ekranı şarj işaretinde kaldı ya da telefonun ekranı kilit ekranında kaldı diyorsanız. Telefonunuza reset atarak bu problemi çözmeye çalışabilirsiniz. Diğer bir yöntem telefonun şarjının bitmesini denemek olacaktır. Bu işlem uzun süreceğinden iphone 13 reset atmak işlemi daha hızlı bir çözüm yolu olacaktır. İphone 13 Hard reset atma işlemini kısaca anlatmak gerekirse;

  1. Ses açma düğmesine basıp bırakın. (Hızlı şekilde)
  2. Yan kısımda bulunan ekran kilidi düğmesine basılı tutun. (Elma işareti görünene kadar.)
  3. Bu işlemler yapılırken telefonunuzun şarjının % 50 olmasına dikkat edin.

Telefonum dondu ne yapmalıyım sorunuza cevap bulmaya çalıştık. Bu işlem faydalı olmadıysa telefonunuzun donanımsal bir arızası olabilir. Ya da bu problemi sık sık yaşıyorsanız En yakın yetkili Apple servisine götürmenizi tavsiye ederiz. İkinci el telefonlarda bu gibi problemleri sıkça yaşıyoruz. ikinci el telefon alırken garantili ve yurt içi kayıtlı telefon almaya özen gösterin.

İphone 13 Başlatma Ekranında Takılı Kaldı

Eğer iphone 13 ya da serileri olan model telefonunuz açılırken elma logosunda takılı kaldı ise, Apple marka başka bir bilgisayara İ tunnes yükleyerek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken telefonunuzun şarj kablosunun orjinal olmasına dikkat etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı