+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İphone 11 Fiyatları

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Dünyanın bir çok ülkesinde, telefon piyasasında pazar payının büyük kısmını elinde bulunduran Apple firması 10 Eylül 2019 tarihinde İphone 11 modelini İphone 11 Pro ile piyasaya sürmüştür. Çıktığı tarihte Aplle markasının piyasaya sürdüğü en ucuz telefon olma özelliğini barındırıyordu. Nitekim 699 dolardan satışa sunuldu. Bir önceki model olan iphone XR modelinin yerini alması planlanıyordu. Nitekim öyle oldu, oval köşeleri ve 6,09 inch ekran boyutu ve muadillerinin fiyatları ve kalitesi ile iphone XR yerini aldı. İkinci el iphone 11 Fiyatları

İkinci El İphone 11 Fiyatları

Bütçemiz bazı durumlarda sıfır telefon almaya yetmeyebilir. Çözüm olarak ikinci el telefonlara yönelebiliriz. Kullanılmış telefonlar sıfır telefonlara göre kullanım ömrü daha kısa olduğundan dolayı fiyatı sıfır fiyatlarına göre daha ucuz olabiliyor. İkinci el telefonun fiyatının uygun olması beraberinde bazı riskleri de getirmektedir. Bu riskleri İkinci el telefon fiyatlarını belirleyen bir çok faktör vardır. İkinci el iphone 11 fiyatı ne kadar, fiyatı neye göre belirleniyor maddeler halinde inceleyelim.

  • Kullanım süresi
  • Kutu fatura ve evraklarının olup olmadığı
  • Ekranında ve köşelerinde hasar olup olmadığı
  • Aksesuarlarının olup olmadığı
  • Daha önce işlem (Tamir) görüp görmediği
  • Pil Seviyesi

Kullanım süresi

İkinci el 11 alırken kullanım süresine dikkat etmeliyiz. Ne kadar az kullanılmış olur ise o kadar temiz ve uzun ömürlü olacaktır. Apple telefonlarının kullanım süresini 4 yıl olarak belirlemiş ve bunun sadece 2 yılı garanti vermektedir. Satın alacağımız iphone 11 ne kadar az kullanılmış olur ise arıza çıkarma olasılığı o kadar az olacaktır.

Kutu ve Faturasının Olup Olmadığı

İkinci el telefon alırken kesinlikle kutusunun ve faturasının olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Kutusu ve faturası olan telefonların çalıntı olma riski yok denecek azdır. Ayrıca faturası telefonun aynı zamanda garanti belgesi yerine geçmektedir. İphone 11 ve diğer iphone telefonlarda icloud şifresi unutulduğunda ilk faturası olmadan telefonu sıfırlamanız mümkün olmayacaktır. Ve telefonun kullanılamaz hale gelmesi demektir. Bu sebeple olabildiğince kutusu ve faturası olan telefonları tercih etmeliyiz. Riski göze alabiliyorsak kutusu ve faturası olmayan cihazları daha uygun fiyata almalıyız.

Ekranında ve Köşelerinde Hasar Olup Olmadığı

Telefonun köşelerinde ve ekranında çizik veya darbe olması telefonun hor kullanıldığına ya da düştüğüne işaret etmektedir. Hor kullanılmış ya da düşümüş telefonlar içerinde hasar almış olabilme ihtimali yüksektir. Kullanıcılar tarafından daha az tercih edileceğinden fiyatı düşük olacaktır. Ne kadar risk fiyat o kadar düşer. İkinci el iphone 11 alırken kozmetik durumuna dikkat etmeliyiz.

Aksesuarlarının olup olmadığı

Aksesuarları, telefon satıcıları telefonun kutusunda hediye olarak vermektedir. Şarj aleti, kulaklığı ve şarj kablosu olmak üzere genelde 4 parça şeklinde olmaktadır. İphone 11 aksesuarları nedir diye soracak olursak, içinde sadece şarj kablosu vardır. Satın aldığınız ikinci el iphone 11 şarj kablodu yanında yok ise bu aksesuarı satın almak zorunda kalabilirsiniz. Bu da size ayrı bir maliyet olarak yansıyacaktır. İkinci el iphone 11 alırken şarj kablosu yok ise fiyatı düşmeliyiz.

Daha Önce İşlem Görüp Görmediği

Daha önce işlem görmüş ve bu işlemi yetkili servis dışında gömüş ise telefon garanti dışı kalmış olacaktır. Ne tür bir işlem görmüş olduğunu ancak yetkili servis ve telefon tamircileri anlayacaktır. Bu sebeple ikinci el telefon alırken bir bilenden destek almak çıkarınıza olacaktır. Mesele iphone 11 ekranı değişmiş ve değişen ekran yan sanayii diye tabir edilen orjinal olmayan ekran ise bu sizin için ileriki zamanlarda problem teşkil edebilir. iphone 11 yan sanayii ekran fiyatları orjinalinin 3/1 kadardır. Kullanım ömrü daha kısa olacaktır. İphone 11 sıvı teması almış ise garanti dışı kalacaktır. Bu sebeple işlem görmüş cihazları tercih etmemeliyiz. Ediyorsak fiyatını ona göre uygun tutmalıyız.

Pil Seviyesi

İkinci el iphone 11 telefonlarda pil seviyesi %80 altına düştükten sonra ömrünü tamamlamış ve servise gitmesi gerekir. Yani pil daha çabuk bitecek ve servise gitmesi gerecektir. Pil maliyetleri orjinal almaya kalkarsak oldukça yüksektir. Ortalama telefon fiyatının %10 denk gelmektedir. Bu sebeple telefonu alırken pil seviyesini kontrol etmeliyiz eğer pil seviyesi düşük ise pil masrafını telefon fiyatından düşmeliyiz. İphone 11 pil seviyesine nasıl bakarız ? Cevap; Ayarlar/Pil/Pil Sağlığı

İkinci el iphone fiyatları başlığı altında deneyimlerimizi sizlerle paylaştık. İkinci el iphone fiyatlarına etki eden faktörler kısaca bu şekildedir. İkinci el iphone 11 alan yerler konusunda sizlere hizmet vermekteyiz. İkinci el cep telefonu alanlar, ikinci el iphone 11 fiyatları, 2, el iphone 11 sorularınızda yardımcı olmak isteriz. Bahsettiğimiz konular hakkında bilgi verebilirseniz ikinci el telefonlarınıza fiyat verebilir en azından fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı