+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İpad Pro Pil Yüzdesine Bakma

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Apple tablet ve telefonlar taşınabilir teknoloji olduğundan verimli kullanılabilmesi için pil sağlık durumları iyi durumda olması gerekir. Tablet ve telefonların pil durumlarının sağlıklı sayılabilmesi için yoğun kullanımda en az 2 gün gitmesi gerekir. Aksi takdirde telefonum aniden kapanıyor, tabletim aniden kapanıyor gibi şikayetler baş gösterebilir. Telefonların pil sağlığını öğrenmek için (Apple Telefonlar) sırası ile ayarlar, pil sekmesi ve pil sağlığı sekmesine dokunmanız gerekecektir. Eğer %100 ve %90 arasında ise piliniz sağlıklı anlamına gelmektedir. %90 – % 80 arası telefonunuzun pil ömrünün sonlarına geldiği anlamı taşımaktadır. %70 altı ise zaten telefonunuzun servise gitmesi gerektiği uyarısını alacaksınız. Telefonlarda pil sağlığına bakmak bu kadar basit iken, tabletlerde pil sağlığına bakmak harici programlar gerektirebilir. İpad pil yüzdesine bakma, ipad pil sağlığı öğrenme nasıl yapılır inceleyelim.

İpad Pil Sağlığı Öğrenme

Apple tabletimizin pil sağlığını öğrenmek için, internet ortamında bir kaç farklı program bulunmaktadır. Bizim kullanacağımız program coconutbattery. Bu işlemi yapmak için harici olarak bir bilgisayara ihtiyacımız olacak. Bilgisayar ile tablet arasında bağlantı kurabilmek için orjinal bağlantı kablosu gerekli. İndireceğimiz programın işletim sistemine göre farklı versiyonları bulunmaktadır. Programı bilgisayara indirmek için buna dikkat etmeniz gerekecektir.

Öncelikle programı bilgisayarımıza inidiriyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında tabletimizin bağlantı kablosu ile bilgisayarı eşleştiriyoruz. Programı çalıştırdıktan sonra kısa bir süre içerisinde ipad pil yüzdesine bakma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. ipad pil devir sayısı, ipad pil sağlığı gibi sorularınızın cevapları bilgisayarınızın ekranında görünecektir.

Yurtdışı İpad Pro Pasaport Kaydı Gerekiyor mu?

Yurtdışı İpad Pro aldınız ve ipad sim kart özelliği var ise pasaport kaydı gerekecektir. Aksi takdirde sim kart özelliğini Türkiye sınırları içerisinde kullanamayacağınız anlamına gelir. İpad’inizi sim kart özelliği olmayan tabletler gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yurtdışı yada yurt içi kutulu faturalı olması kaydı ile ikinci el Apple tabletlerinizi adresinize kadar gelerek nakit satın alıyoruz. İstanbul içi ipad alan yerler konusunda bizi arayabilir, fiyat alabilirsiniz. Teklifimiz sizin içinde uygun ise alışverişi gerçekleştirebiliriz. Aynı zamanda Apple marka ürünleriniz içinde fiyat alabilirsiniz. İkinci el MacBook alan yerler

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı