+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İnternet Ortamında 2. El Alışveriş

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

İkinci el sektörü, artık sokak aralarındaki spot mağazalarından internet ortamına taşındı. Önceleri ikinci el ürün satmak veya almak istediğimizde dükkan dükkan gezerek araştırmalar yaparak, hem zaman hem de istediğimiz ürüne ulaşamamak problemleri ile karşı karşıya kalıyorduk. İnternet ortamında 2. el alışveriş, ihtiyaç duyulan ürüne ulaşmak, zamandan tasarruf etmek ve fiyat araştırması yapmak açısından son derece avantajlı bir ortam sağlamaktadır. E- Ticaret siteleri, ikinci el alım satım siteleri ve sosyal medya üzerinden alım satım yapmak çok basit ve maliyetsizdir.

Google’da İlk Sıralarda Yer Almak

İnternet ortamında ulaşılabilir olmak son derece önemlidir. Dünya’da en çok kullanılan arama motoru olan Google’da ilk sıralarda yer almak çok işlek bir caddede dükkan sahibi olmak ile eşdeğerdir. Hatta daha da avantajlı diyebiliriz. Mağaza ortamında sadece bulunduğunuz konum nufusüna göre alışveriş hacmi bulunurken, Google’da neredeyse tüm Dünyaya hitap ediyorsunuz. Bu da kazancınızı misli ile arttırmanıza yardımcı olacaktır. Mesela biz, İkinci el sektöründe 8 yıldır hizmet vermekteyiz. İşletmemizin amacı ikinci el ürün alımı yapmak ve çeşitli ortamlarda bu ürünlerin satışını yapmaktır. 8 yıl hizmet verdiğimiz sektörde, sizlere daha iyi hizmet vermek ve ulaşılabilir olmak için Google’da üst sıralarda yer almaya çalıştık. Bir kaç ajans ve bireysel olarak bu işi yapan Seo hizmeti veren arkadaşlarla iş birliği yaptık. Bir kaç olumsuz denemeden sonra nihayetinde www.dataistanbul.com kurucusu Sn. Yusuf ŞAHİN bey ile tanıştık. İşinin ehli, dürüst ve aynı zamanda mesai mefhumu tanımaksızın size yardımcı olabilecek bir ekiple çalışmanız maddi ve manevi olarak kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. İnternet sitenizin 1 gün kapalı kalması, dükkanınızın bir gün kapalı kalması ile eşdeğerdir. Aynı zamanda bilgi paylaşımından kaçınmayan, önceliği müşteri memnuniyeti ve çıkarlarınız olan bir ekiple çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

İnternetten Satış Yapmak

Satmak istediğiniz ürünü ya da vermek istediğiniz hizmeti belirlediniz. Google’da ilk sayfada yer aldınız. Sonrası sizin becerinize ve ürün kalitenize göre şekillenecektir. Rekabet ortamının hat safhada yaşandığı internet ortamında öne çıkmanızın ve farkedilir olmanızın ilk kuralı uygun fiyat veya kaliteli hizmet olacaktır.

2. El Ürün Satmak

2, el ürün satmak daha çok bireysel kullanıcıların tercih ettiği bir yöntemdir. Daha çok ticari bir kaygı gütmeden, elindeki ürünü nakite çevirme ihtiyacından ortaya çıkmaktadır. İkinci el bilgisayar, ikinci el cep telefonu ve ikinci el fotoğraf makinesi satmak istediğinizde bizi arayabilir, fiyat alabilirsiniz. 2. el alışveriş artık çok kolay satmak istediğiniz ürün için bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı