+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İnstagram Mesajları Okundu Nasıl Kapatılır

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

İntsagram son zamanlarda kullanıcıların mesajları için okundu bildirimini kapatmak için çalışmalarını başlattı. Whatsapp, facebook, instagram gibi çeşitli sosyal medya platformlarının mesajlaşma kısımları, bir haberleşme aracı olarak kullanılmaktadır. Bazen mesajı alan kişi mesajı okuduğunun bilinmesini çeşitli sebeplerden dolayı istemeyebilir. Whatsapp mavi tik (okundu simgesi) değiştirmesi kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler aldı. Bu sebeple olacakki Mark Zuckerberg ve Adam Mosseri bu özelliği kullanıma açma çalışmalarını kendi yayın kanallarında duyurdular. Halk arasında instagram görüldü kapatma ne zaman aktif olacak.

Görüldü Kapatma Nasıl Olacak

“Geri Bildirimlerinizi duyduk ve Dm’lerinizde okundu bilgilerinizi kapatmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladık. Yakında insanlar mesajlarını okuduklarını başkalarının görmesine ne zaman izin vereceklerini seçebilecekler” İnstagram Ceo’su Adam Mosseri kullanıcılara bu mesajı ile müjdeyi verdi.

Eğer doğrudan mesaj göndermek istiyorsanız. Gizlilik ve güvenlik mönüsünün alt kısmında, profil adına dokunarak ulaşabilirsiniz. Ardından “Etkinliğinizi kimler görebilir” kısmının altında bilgileri kapatma seçeneği bulunacaktır. Whatsapp bu özelliği 2014 yılında getirdiğini düşünürsek, İnstagram bu özellik için baya geç kaldığını söyleyebiliriz. Dm okundu uyarısının kapatılma çalışması henüz deneme aşamasında olduğundan ne zaman uygulamaya konulacağı hakkında bilgi verilmedi.

İnstagram Bilinmeyen Özellikleri

İnstagramda post atmak dışında kullanabileceğimiz özellikler de vardır. Bu özellikleri bir çoğumuz biliyoruz. Yalnız bu özellikleri bilmeyenlerimizde azımsanamayacak kadar fazla. Kısa kısa bu özelliklerden bahsedelim isterseniz.

Takipçi Hareketleri

Takipçilerinizi yani arkadaşlarınızın, kimi takip ettiğini neleri beğendiğini, nelere hangi yorumları yaptığını öğrenebilirsiniz. Bunu sağ üst köşedeki kalp ikonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Filtre Hareketleri

Düzenli yaptığınız filtereler var ise, fotoğraf çekimi sonrası bunları organize ederek sürekli aynı işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız. Bu işlemi filtre seçeneklerinde en sonda bulunan RHS seçeneğinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hesabınızı Business hesaba çevirebilirsiniz

Hesabınızı business hesaba çevirerek hobilerinizi, yapmaktan hoşlandığınız işleri takipçileriniz ile paylaşarak, bu işlemi gelir kapısı haline getirebilirsiniz. Küçük bütçeler ile instagram hesabınızdan reklam çıkışı yaparak ürün satabilir ya da kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Etiketleri Kaldırma

İstenmediğiniz bir ortamda etiketlendiyseniz, etiketi kolayca kaldırabilir, istemediğiniz pozisyona düşmekten kurtulabilirsiniz. Etiket nasıl kaldırılır sorumuzu, etiketlendiğimiz fotoğrafa tıklayıp hide your profile s tıklayıp etiketi kaldırabilirsiniz.

İnstagram Reklamları Kapatma

Reklam izlemek zaman zaman sıkıcı olabiliyor. İnstagramda reklamlar ile daha az karşılaşmak istiyorsanız istemediğiniz reklamları kapatmak kısmen mümkündür. Görmek istemediğiniz reklamın üst kısmındaki ikona tıklayarak, bu reklamı gizle seçeneğinden sonuca ulaşabişirsiniz.

İkinci el alınır ailesi olarak bildiklerimizi zaman zaman sizler ile paylaşıyoruz. Yorumlarda merak ettiklerinizi bize sorabilir, bildikleriniz ile bizi bilgilendirebilirsiniz. Konu ile alakalı olmasada satmak istediğiniz ikinci el ürünler için bizi arayabilir fiyat alabilirsiniz. İnstagram görüldü kapatma ve instagram hakkında bilinmeyenleri bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı