+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İnstagram Dili Kendi Kendine İngilizce Oldu Çözümü

Yayınlayan: admin
Kategori: Bilgiler
instagram dil değiştirme

Sosyal medya denilince ilk akla gelen iki uygulamadan biri facebook diğeri ise instagram’dır. Son zamanlarda İnstagram Dili Kendi Kendine İngilizce Olması, binlerce kullanıcıda ufak bir panik havası yaşatmıştır. Tekrar Türkçe yapmak için çözüm.

Bu uygulamalar zaman zaman iyileşme adına belli aralıklar ile güncellemeler getirmiştir. İnstagram 3 gün önce ıphone telefonlarda başta olmak üzere düzenli güncellemelerinden birini gerçekleştirdi. Apple marka cep telefonu kullanan instagram kullanıcıları (Türkiye’den bahsediyorum) uygulamanın dilinin ingilizce olarak değiştiğini gördüler. Doğal olarak ingilizce bilmeyen instagram kullanıcıları instagram dilini türkçeye nasıl çevirebilirim sorusunun cevabını aramaya koyuldular. İnstagram hesabım ingilizce oldu, instagramı türkçe yapma, instagram dil değiştirme bu ve buna benzer soruların cevabını size bir kaç cümlede açıklamaya çalışacağım.

instagram dilini İngilizce’den Türkçe’ ye çevirmek için;

Öncelikle uygulamanın ana sayfasına giderek sağ üst taraftaki üst üste üç çizgi olan yere tıklıyoruz. Ardından en altta çark işaretinin yanında Settings (ayarlar) ayarlara giriyoruz.Son olarak language (dil) tıklayarak kullanmak istediğimiz dili seçiyoruz. Programı tekrar açıp kapattığımız zaman problem düzelecektir. İnstagram dil değiştirme bu kadar kolay.

Bu makaleyi ikincielalinir.net adresi editörleri tarafından kaleme alınmış olup, İstanbul ikinci el bilgisayar ve laptop alım satım sayfasına göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

1 Yorum

WhatsApp WhatSapp Hattı