+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İkinci El Playstation Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

İkinci El PlayStation Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bütçemizin yetmediği durumlarda daha uygun fiyata PlayStation almak adına bazen ikinci el PlayStation arayışına giriyoruz.

İkinci el PlayStation alınır mı? ikinci el oyun konsolu alınır mı? bu sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Evet ikinci el PlayStation alınır. İkinci el PlayStation almanın avantajı olduğu kadar dezavantajları da mevcuttur.  www.ikincielalinir.net olarak yaptığımız alışverişlerdeki deneyimlerimizi herhangi bir problem ile karşılaşmamanız adına sizlerle paylaşmak istedik.

İkinci El Playstation Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

 • İlk defa PlayStation alımı yaparken kesinlikle kontrol ederek almalıyız.
 • Kutusunun faturasının olmasına dikkat etmeliyiz. (eğer garantisi var ise Sony Euro Asia garanti belgesi olmasına dikkat etmeliyiz)
 • Eski model fat kasalarda çoğunlukla ısınma ve yüksek ses problemleri karşımıza çıkmaktadır. Eğer vaktimiz var ise uzun uzun oyun oynayarak test etmeliyiz.
 • Cihazın arka kısmında vidasının açılıp açılmadığını belirten bandrol olur. Daha önce işlem gördüyse o bandrolü sökülmüştür. İkinci el PlayStation alım esnasında daha önce tamir görmemesine dikkat etmeliyiz.
 • Uygunsuz kullanımlarda PlayStation ban yemiş olabilir. (İnternet oyunları oynatmıyor). Oyun konsolunu internete bağlayıp bir PlayStation hesabına giriş yapmalıyız.
 • Kollarının orijinal olup olmadığını incelemeliyiz.(Birebir aynısı yapılabiliyor. Genelde ağırlığından anlaşılıyor. Orijinal olanı biraz daha ağır)
 • Kötü niyetli kişiler PlayStation kafelerden kiralayıp ikinci el olarak satabiliyorlar. Emin olmak adına fatura ismi ile satıcının ismini karşılaştırabilirsiniz. Ya da PlayStation’ın aldığınız kişiye ait olduğunu kanıtlayacak bilgiler talep edebiliriz.
 • Arıza durumlarında PlayStation harddiski değiştirinebiliyor. Hard disk kapasitesi size sunulan kapasite ile aynı mı kontrol etmeliyiz.
 • Kutu içeriği ve aksesuarlarını tam olarak teslim almalıyız. Kulaklık, güç kablosu, hdmı kablosu, call için şarj kablosu, faturası garanti belgesi.

Aşağıdaki paylaştığımız videoda detaylı şekilde anlatmaya çalıştık.

https://www.youtube.com/watch?v=vJHA_9otdo4

Olumsuz durumlarla karşılaşmamanız adına tecrübelerimizi sizler ile paylaştım. İkinci el PlayStation alım satım esnasında en çok dikkat etmemiz gereken konu PlayStation ve benzeri cihazların çalıntı olmamasına dikkat etmeliyiz. Bu yüzdendir ki ikinci el elektronik eşya alırken ürünün faturasını kesinlikle talep etmeliyiz. Bu demek değildir ki faturası olmayan ürün çalıntıdır. Ama yine de dikkatli olmalıyız. İkinci el elektronik eşya alırken ya da satarken kutusunun ve faturasının istenmesi sebebinin büyük sebebi budur. İkinci el PlayStation alınır mı? İkinci el PlayStation alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorularınızın cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştım. Aklınıza takılan başka bir soru var ise https://www.ikincielalinir.net/ikinci-el-playstation-alan-yerler internet sitemizde bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. İkinci el oyun konsolu alan yerler ikinci el PlayStation alan yerler ikinci el Ps 4 nereye satabilirim? PlayStation 5 alan yerler. İkinci el PlayStation alırken ya da satarken merak ettiklerinizi sormak için bizi internet sitemizdeki numaradan arayabilirsiniz. 

İkinci El Playstation Satarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • İkinci el PlayStation satarken ürünü kesinlikle sıfırladıktan sonra satmalıyız. 
 • Daha sonra bir problemle karşılaşmamak adına satacağımız kişiye ürünü test ederek teslim etmeliyiz. 
 • Ürün ikinci el olmasından dolayı alıcının ürünü test etmesini daha sonra bir problemle karşılaştığında mesuliyet kabul etmeyeceğinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Playstation alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İkinci el Playstation 3 alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sony Playstation 4 alırken nelere dikkat etmeliyiz 2022

ps4 alırken dikkat edilmesi gerekenler

playstation 4 2. el fiyatları

2 el playstation alırken nelere dikkat edilmeli

2. el ps4

Bir yanıt yazın

8 yorum

WhatsApp WhatSapp Hattı