+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İkinci El Iphone Fiyatlarını Belirleyen 5 Önemli Faktör

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

İkinci el alınır sitemizin blog bölümünde sizler için derlediğimiz yazı dizimizde ikinci el iphone fiyatları ile ilgili teknik ve sektörel bilgilere yer vereceğiz. Biliyoruz ki Iphone kullanıcıları farklı telefon kullanmazlar ve özellikle Apple markasının IOS yazılımında ki başarı, ilgili markayı dünya devi haline getirmiştir. Bu dev markanın da ÖTV, KDV gibi etkenleri sebebi ile ülkemizde ciddi anlamda fiyatı yüksektir. Fiyatının yüksek olması da satın  almak isteyen kullanıcıları ikinci el pazarına yönlendirmektedir. Peki ikinci el iphone fiyatları 2018 yılında ne kadardır?

Apple ikinci el iphone fiyatları etkileyen 5 önemli faktörü sizler için bu yazımızda detaylı olarak yer vereceğiz. Özellikle iphone 8 ve iPhone X modelleri ikinci el fiyatları ne kadar neye göre değişiyor? Detaylar aşağıda…

İkinci El Apple / iPhone Cep Telefonularında
Fiyatları Etkileyen 5 Önemli Faktör

Telefon piyasasında söz sahibi olan firmaların belirlediği fiyatlar üzerinden(apple store, turkcell, vodafone)
doğru orantıda ikinci el piyasasına etki etmektedir.

  • Kozmetik Durumu;

Apple kullanıcıları titiz ve dikkatli kullanıcılardır. Ekranı çizilmiş köşeleri darbe almış telefonları kullanmak
istemeyebilirler. Bu da ikinci el cep telefonu talep konusunda problem teşkil etmektedir. Aynı orantıda telefonun
fiyatında satıcı için dezavantaj olacaktır.

  • Kutu ve Fatura Durumu;

Büyük şehirlerde elden çıkarması kolay ve pahada yüksek ebatta küçük olduğundan hırsızların gözde ürünleri, cep telefonu ve bilgisayarlardır.Aplle cep telefonun kutusu ve faturasının olması cep telefonun çalıntı olmadığına işarettir. ayrıca telefonun garantisinin ne kadar kaldıgını fatura tarihinden tespit ederek alıcıya doğru bilgiyi aktarmak açısından da önemlidir.
özet olarak kutusu ve faturası olan telefonun diğerlerine nazaran fiyatı daha fazla olacaktır.Tavsiyem kutu ve faturayı (hediye değilse ) muhafaza edilmesidir.

  • Modeli ve Hafıza Durumu;

Apple marka cep telefonlarını bize kazandıran Steve Jobs 29 haziran 2007 tarihinde ilk apple cep telefonunu satışa çıkardı.O günden bugüne kaç çeşit apple telefon var? diye soracak olursak tam 16 çeşit apple telefon var. Tabiki bir alt model diğerinden daha ucuz olacaktır. Ama bu herzaman böyle olmayabilir. Mesela iphone 6 256 gb cep telefonu, iphone 6s 16 gb olandan daha pahalı olacaktır.
Bu durum nadiren karşımıza çıkar. En pahalı lefon 26,03,2018 tarihi ile iphone x 256 gb 6200 tl ile hepsiburada.com da mevcut. Bir telefon için bu fiyat verilir mi? Takdir sizin.

  • Aksesuarları;

Apple marka cep telefonlarının aksesuarlarının orjinalini bulmak ve bulduğunda orjinal olduğunu anlamak profosyonellik gerektiriyor. O yüzden aksesuarlarını (kulaklık,şarj adaptörü, şarj kablosu) eğer bu aksesuarları kaybetmediysek fiyat olarak daha yükseğe satma şansınız artaracaktır.

  • Telefonun Garanti Durumu ;

İkinci el apple cep telefonlarında fiyata etki eden en önemli özellik, telefonun garantisinin olup olmamasıdır. Apple marka telefonlarda eğer yetkili servis dışı bir işlem görmüş (yan sanayi ekran takılmış), su teması olmuş ( su geçirmeyen telefonlarda bile iphone x ), satın alma tarihinden itibaren 2 yıl geçmiş ise garanti dışıdır. Garantisi olmayan telefonlar olanlara nazaran fiyatı daha düşük ve satışı genelde zordur. Apple telefon alırken eğer telefonun faturası yok ise apple garanti sorgulama sorgulayabilirsiniz.

Apple telefonlarda fiyata etki eden sebepleri aklıma geldiğince yazmaya çalıştım. Siz değerli teknoloji severlerin fikirleride bizim için önem arzetmektedir. Sizinde ikinci el apple cep telefonunuz var ve satmak istiyorsanız www.ikincielalinir.net sitemizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Apple ikinci el iPhone satmak isteyenler için, ikinci el cep telefonu alan yerler sayfamızı ziyaret edebilir, soru, fiyat ve önerilerinizi bize ulaşarak iletebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı