+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İkinci El Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Duyurular, Tavsiyeler

Uygun fiyata ürün olmanın en kolay yolu, daha önceleri bahsettiğimiz gibi ikinci el ürünlere yönelmek olabilir. Daha önce az kullanılmış fiziksel hasara uğramamış ürünlere dikkat etmekte fayda vardır. Eğer fiziksel hasarı var ise tamir edilebilir düzeyde olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Peki ikinci el bisiklet alırken nelere dikkat edilmeli? Maddeler halinde anlatmaya çalışayım. Fiziksel uygunluk, kullanım amacı, kullanım ömrü, Fiyat performans, görsellik ve güven ortamı şeklinde.

Fiziksel Uygunluk

İster ikinci el isterseniz sıfır olsun bisiklet alırken dikkat etmeniz en önemli detay alacağınız bisikletin boyutunun, fiziğinize uygun olmasıdır. Çok uzun boylu iseniz, ya da kilolu gibi durumlarda bisiklet seçimi son derece önemlidir. Fiziksel özelliklerine uygun bisiklet almadığınız takdirde, kullanım esnasında kazalara sebebiyet verebilir, sakatlanma yaşayabilirsiniz. Kilonuza ve boyunuza uygun bisiklet almak sağlınız açısından son derece faydalı olacaktır.

Kullanım Amacı

Gündelik kullanım için, yarış bisikleti alırsanız ya da ulaşım için bir dağ bisikleti alırsanız, bu alışveriş amacınıza hizmet etmeyecektir. Öncelikle bisikleti hangi amaç için alacağınızı belirlemeli ve ona göre bir seçim yapmalısınız. Bulunduğunuz bölgenin coğrafi koşulları da son derce önemlidir. Mesela yokuşu bol olan bir bölgede iseniz vitesli dağ bisikleti tercih edebilirsiniz. Şehir içi bol trafikli bir ortamda iseniz katlanılabilir bisikletleri tercih edebilirsiniz.

Kullanım Ömrü

Eğer ikinci el bir bisiklet alıyorsanız, olabildiğince az kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Kullanım ömrü ne kadar uzun olur ise bu sizin avantajınıza olacaktır. Lastikleri erimiş, frenleri yıpranmış, çürümeye yüz tutmuş bir bisiklet sizi maddi anlamda yorabilir. Satın almak üzere olduğunuz ikinci el bisikletin kontrollerini deneyimli bir bisikletçide yaptırabilirsiniz. özellikle Fren, vites ve mekanik kontrolleri çok önemlidir.

Fiyat Performans

Bisikleti ikinci el almanızdaki sebep, kullanılmış olması ve fiyatının ucuz olmasıdır. Ne kadar uygun fiyata alırsak bizim için o kadar avantajlı olacaktır. Nereden bakılırsa sıfır fiyatının %50 altına almış olmalıyız ki ucuz almış olalım. Almak istediğimiz bisikletin garanti süresinin dolmamış olması ve olabildiğince az kullanılmış olması ve aynı oranda fiyatının uygun olması gerekmektedir.

Güvenirlik

İkinci el bisiklet alırken dikkat etmemiz gereken en önemli detay bence güvenilir bir yerden almaktır. Çalınması kolay olmasından dolayı hırsızların gelir kapısı haline gelmiştir. Bisikletin faturasının olmasına ya da sahiplik belgesi olmasına dikkat edilmedir. Eğer aldığınız bisiklet daha önce çalınma olayına karışmış ise, uğrayacağınız maddi kaybın yanında çalıntı mal alma suçu ile yargılanabilirsiniz. Kimden aldığınızı ispatlayamama halinde 6 aydan 3 yıla kadar ceza alabilirsiniz. Bu tatsız durum zaman zaman karşımıza çıkmaktadır.

İkinci el Bisiklet Alım Satım

ikinci el bisiklet alım satım için bizi arayabilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz bu konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Satmak istediğiniz ikinci el bisikletlerinizi de adresinize kadar gelerek nakit satın alıyoruz. İkinci el bisiklet satmak işlemi için, bisikletin resimlerini, modelini var ise kusurlarını detaylı şekilde iletmeniz yeterli olacaktır. Kullanım ömrünü tamamlamış, piyasada marka değeri olmayan bisikletleri maalesef almıyoruz. 0532 270 18 82 numaradan bize ulaşabilirsiniz. İstanbul içi bisikletrinizi adresinizden nakit alıyoruz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı