+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İkinci El Bilgisayar Alınır mı?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Ülkemizde son dönemde dolar kuruna bağlı olarak fiyatlar sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlik sürekli artı yönde olduğundan dolayısı ile sıfır bilgisayar almak, kullanıcıları maddi yönden zorluyor. Bu sebeple daha uygun fiyata bilgisayar almak için çeşitli yollara başvurmak gerekiyor. Ucuz fiyata bilgisayar almanın üç yolu vardır. Teşhir ürünü bilgisayar almak, revize edilmiş defolu bilgisayar ya da 2, el bilgisayar almak.

Teşhir Bilgisayar Alınır mı?

Teşhir ürünü; Mağazaların numune ürün olarak müşterilerine sundukları, tezgahlarında sergiledikleri ürünlerdir.

Bu ürünler çok fazla kullanılmış olmasa da sürekli çalışır vaziyette, müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Teşhir ürünün aslında sıfırından farkı Stabil şekilde bir süre çalışmış olması ve kutusunun daha önce açılmış olması. Teşhir ürünler garantisi ne kadar diye soracak olursak. Mağazanın insiyatifine bağlı olarak minimum 1 yıl olarak belirlenmiştir. Teşhir ürünü bilgisayar ile sıfır bilgisayar arasındaki fiyat farkı ortalama %10 ila %15 civarındadır. Garanti durumunu ve kullanılmış olmasını göz önünde bulundurursak teşhir ürünü bilgisayar almak fiyat açısından mantıklı olabilir. Teşhir ürünü bilgisayar alınır mı? Evet alınabilir.

Revize Edilmiş Defolu Bilgisayar Alınır mı?

Bilgisayar firmaları garanti kapsamında değişim olmuş ya da kullanıcı hatası dışında üreticiden kaynaklı ürünleri iade alıyorlar. Alınan bu bilgisayarlı ihale yolu ile firmalara satıyorlar. Firmalar bu bilgisayarların kusurlarını tespit ederek gerekli işlemleri yapıyorlar. Bilgisayarlar kullanılacak hale geldikten sonra tekrar satışa çıkıyor. Bu işlemi bazı firmalar son derece başarılı yaparken, (Apple) bazı firmalarda günü kurtarmak adına baştan savma olarak yapıyorlar. Revize edilmiş bilgisayar eğer orjinal haline yakın şeklinde onarılmış ise tavsiye edilebilir. Diğer türlü başınız ağrıyabilir. Revize edilmiş bilgisayar satan yerler 1 yıl garanti vermektedir. Teknik servis ağına bakarak alıp almama konusunda fikir edinebilirsiniz.

ikinci El Bilgisayar Alınır mı?

Uygun fiyata bilgisayar almanın belki de en kolay yolu ikinci el bilgisayar almaktır. Teşhir ve revize dilmiş ürünlerde sizi sunulan modelleri alabilirken, ikinci el bilgsayarda istediğiniz ürünü arayıp bulma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Ayrıca çok az kullanılmış ikinci el bilgisayar bulabilirseniz şanslısınızdır. İkinci el bilgisayar alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vermiştik. Bilgisayarın kullanım ömrü, özellikleri, sıfır fiyatı ile ikinci el fiyatı arasındaki fark baz alınarak ikinci el bilgisayar tavsiye edilebilir. Sıfırına yakın fiyatlarda ise tavsiye edilmez.

İkinci el laptop alım satım konusunda aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz. Dilerseniz arayıp fikirde alabilirsiniz. 2. el bilgisayar almak değil de satmak istediğinizde 2, el laptop iletişim numaramız olan 0532 270 18 82 numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2, el bilgisayar alan yerler

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı