+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

İkinci El Apple Hakkında Merak Edilenler

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler, Tavsiyeler

Apple kullanıcıları kullandıkları ürünleri daha verimli kullanabilmek adına çeşitli platformlarda gruplar kurmuşlardır. Apple hakkında merak edilenleri soru cevap şeklinde birbirlerine sorarak fikir alışverişi yapmaktadırlar. En çok merak edilenleri birkaç konu başlığı altında sizler ile paylaşmak istedik. Özellikle ikinci el apple ürünlerde karşımıza çıkan sorunlar, merak edilenler hakkında kullanıcıların yorumlarından yola çıkarak

İcloud hesabından silinen resimleri Geri Getirme

Apple marka telefon ve bilgisayarlarda silinen resimler, bir süre daha telefonda tutuluyor. Eğer silme işlemini kalıcı şekilde yapmak istiyorsak harici olarak silinen resimler klasöründen de silmek gerekmektedir. İcloud hesabından silinen resimleri geri getirmek maalesef mümkün değildir. Telefonumuz ya da bilgisayarımızda geriye dönük yedekleme aldıysak ve silinen resim, o yedeklemenin içinde ise bir ihtimal silinen o resme ulaşabiliriz. İkinci bir çözüm olarak Apple müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyebilirsiniz. Yalnız resmin silinmesinden itibaren 7 gün geçmemiş olması gerekmektedir.

M1 Çipli Bilgisayara Windows Kurmak

Windows işletim sistemine alışmış olan kişiler, Macos işetim sistemine geçiş sürecinde zorlanma yaşayabiliyorlar. Bu sebeple MacBook bilgisayara windows kurarak kullanımı daha kolay hale getirmek isteyebilirsiniz. M1 çipli bilgisayara windows kurmak için çeşitli eklentilerle kurulabileceği söylenmektedir. Bunlardan bazıları ;

  • Paralells ile (ücretli )
  • VMware ile ücretsiz
  • UTM yükleyerek yapılabilir.

Tabi bu yöntemler sonucunda işletim sistemini %100 verimli kullanamayabilirsiniz. Apple bilgisayarlar kendi işletim sistemine göre üretilmiştir.

Whatsapp Resim Gönderirken donuyor

Apple 17,1 sürümüne güncelleme yaptıktan sonra whatsapp’tan resim gönderirken donuyor. Yaklaşık 2-3 saniye bekledikten sonra düzeliyor. Bunun çözümü şimdilik biraz beklemek olacak sanırım. Yeni gelen güncellemeler ile sorununbüyük bir kısmı çözülecektir.

Hangi şarj Aletleri Apple ürünlerde kullanılabilir

Bilgisayar ve cep telefonlarımızın kullanım ömürlerini uzun tutmak için belli başlı kriterlere dikkat etmeliyiz. Belli başlı şarj aletlerini kullanmalı, yan sanayi olanlardan uzak durmalıyız. Yanlış gönderilen bir elektrik akımı bilgisayarımızın ya da cep telefonumuzun ana kartına kalıcı zarar verebilir. Apple için öncelikle yanında verilen şarj aletleri ya da yetkili satıcılardan alınan şarj aletleri kullanılmalıdır. MFİ sertifikalı ürüler terci edilmeilidir. Mfi açılımı Made For İphone (Apple için üretilmiştir.) Özellikle Lightining kablosunda bu detaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu konu ile alakalı Apple kendi sitesinde makale yayınlamıştır. Okumanız merak edenler için son derece faydalı olacaktır.

İkinci El Apple Alan Yerler

İkinci el Apple ürünlerini İstanbul içi adresinize kadar gelerek nakit şekilde satın alıyoruz. Güncel olması kaydı ile Tablet, Telefon, Bilgisayar, Kulaklık ve ses sitemlerini adresinize kadar gelerek nakit satın alıyoruz. İkinci el apple alan yerler konu başlığı altın merak ettiklerini yorumlarda bize sorabilrsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı