+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Hangi Lens Ne İşe Yarar?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler
Hangi Lens Ne İşe Yarar?

Dijital Fotoğraf Makineleri için Hangi Lens Ne İşe Yarar? Lens hakkında merak edilen tüm teknik detaylar bu yazı dizimizden inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Farklı Lens ve bilgi için yazı sonunda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Deneyimli uzman ekibimiz ikincielalinir.net sitemizde ki tüm soruları ciddi bir titizlik ile cevaplamaktan büyük mutluluk duymaktadırlar.

Eğer bir gün kendinizi google’da hangi lens ne işe yarar diye arama yaparken bulduysanız bu fotoğraf çekme sanatında yol katettiğiniz anlamına gelebilir. Elinizdeki lens sizi tatmin etmiyor ve yeni lens arayışına girdiniz demektir. Mağzalardan aldığınız fotoğraf makinelerinin yanında standart olarak verilen kit lens 18-55 mm f/3.5-5.6 ya da 75-300 mm lens zamanla size yetmeyerek yeni arayışlara girmenize sebep olacaktır. İkinci el fotoğraf makinesi tercih ettiğinizde bu seçeneğiniz biraz daha genişleyebilir seçenekleriniz artabilir.

Hangi kamera hangi lens ile uyumlu, hangi marka lens daha kaliteli, hangi lens ne işe yarar, satın aldığınız kişiden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Lenslerin üzerindeki rakamların bizlere ne ifade ettiklerini anlamak için sizlere yüzeysel şekilde anlatmaya çalışacağım.

Kit Lens 18-55 mm

Aşağı yukarı bütün kameraların yanında 18-55 mm lens verilmektedir. Standart işlerimizi rahatlıkla halledebileceğimiz bu lens acemiliğimizi üzerimizden atana kadar bize fazlası ile yetecektir. Canon 700D, Canon 750-800D Modellerinin yanında verilir. Tercih edilir ise bu lensler değiştirilebilir. Bu lenste odak mesafemiz 18-55 mm’dir. Odak mesafemizin büyük olması fotoğrafını çekmek istediğimiz nesneye o kadar yakınlaşabileceğimizi gösterir. Odak uzunluğunun sayısı ne kadar düşük ise çekmek istediğimiz kareye daha çok cisim sığacaktır.

Dijital Fotoğraf Makinesi Lens seçimi ile ilgili bu yazımız ile birlikte “ikinci el fotoğraf makinesi alan yerler” sayfamızı inceleyebilir, satmak istediğiniz ikinci el dijital fotoğraf makinelerini, değerinde adresinizden nakit aldığımızı da hatırlatmak isteriz.

 

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı