+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Google TV Nedir? Ne İşe Yarar

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Google TV, Google tarafından saklanan bir akıllı televizyon platformudur. Google TV, farklı akış seçenekleri, programlar ve canlı televizyonu tek bir programla entegre ederek gelişmiş ve birleştirilmiş bir televizyon izleme deneyimi sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Android tv 2010 yılında logitech ve intel ile birlikte geliştirilen bir işletim sistemidir. Ancak 2011 yılında logitech bu birlikten ayrılmıştır. 2014 yılına kadar google tarafı Samsung ve Lg ile yoluna devam ediyor. Bu birlikte fazla sürmediğinden 2014 yılında android tv çıkmıştır. Rahat ve kullanılabilir bir arayüze sahip olan android tv bize uzun yıllar hizmet vermiştir. Bu sistemi iyileştirmek adına Google büyük bir adım attı ve Google Tv piyasaya sürdü. Andrid Tv’lerde karşımıza çıkan bazı sorunlar vardır. Wİ-Fİ kopmaları, arayüzde takılmalar meydana geliyordur. Android sistemin üzerine yazılmış olan google tv’de tüm hatalar neredeyse giderilmiştir. Arayüzde daha sade, anlaşılabilir ve en önemlisi daha hızlı tema kullanılmıştır.

Google Tv Avantajları

Google tv kullanırken adeta telefon ekranı yönetiyormuş gibi kullanabilirsiniz. Daha sade bir tema ile ulaşmak istediğiniz birime daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca düzenli gelen güncellemeler ile televizyonunuzu uzun yıllar verimli şekilde kullanabilirsiniz. Gmail hesabınız ile oturum açtığınızda, tüm cihazlar ile senkronize olduğundan google, youtube, benim işletmem, mail vs tüm hesaplarınızı tv’de de kullanabiliyorsunuz. Hesap ekle seçeneği ile Aile ortamında her birey kendi kullanıcı hesabını oluşturabiliyor. Google bütün ürünlerini eş zamanlı kullanabiliyorsunuz. Mesela google marka bir telefonun ekranını google tv yansıtabiliyorsunuz. Usb üzerinde apk kurulumu yapabiliyorsunuz.

Ambilight TV Nedir?

Ambilight TV, Philips’in televizyon setleri için geliştirdiği bir marka ve teknolojidir. Ambilight, belirli Philips TV’lerin arkasına entegre edilen bir aydınlatma sistemidir. Ambilight’ın temel amacı ortam ışığını TV’nin arkasındaki duvara yansıtarak izleme deneyimini geliştirmektir. Bu ışık, TV ekranında görüntülenen içerikle senkronize edilerek ekrandaki renkler ve hareketle eşleşen sürükleyici ve dinamik bir görsel efekt oluşturulur. Ambilight sistemi genellikle TV’nin kenarlarına veya arkasına konumlandırılan LED ışıkları kullanır ve görüntülenen içeriğe uyum sağlayacak şekilde yapılandırılabilir. Ekrandaki görüntünün renklerini ve parlaklığını gerçek zamanlı olarak analiz edebilir ve ardından ilgili ortam ışığını duvara yansıtarak görsel deneyimi ekranın ötesine taşıyabilir. Ambilight’ın çeşitli avantajları vardır: Gelişmiş Etkileyicilik: Dinamik aydınlatma, renkleri ve aksiyonu TV ekranının ötesine taşıyarak daha etkileyici bir izleme deneyimi yaratılmasına yardımcı olur.

2. El Televizyon Alım Satım

Android tv’den google tv geçiş yapma isteyebilirsiniz. Elinizdeki eski tv satışı yapmak isterseniz bizi arayabilir, satış yapabilirsiniz. İkinci el tv alım satım konusunda 8 yıldır hizmet veren ekibimiz bu konuda size destek vermekten memnuniyet duyacaktır. Elinizdeki eski tv nizi satmak isterseniz, televizyonunuzun marka modelini bizlere wp yolu ile iletebilirseniz fiyat verebiliriz. Belirlediğimiz fiyat sizin için uygun olur ise adresinize kadar gelerek nakit şekilde satın alıyoruz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı