+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Fotoğraf Makinesi için En İyi Lens Tavsiyeleri

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler
Fotoğraf Makinesi Lens Tavsiyeleri

Fotoğraf Makinesi için En İyi Lens Tavsiyeleri hakkında, sizlere ikinci el alınır sitemizde ki bu makalemizde kullanım alanlarına göre Objektif ve Lens Tavsiyelerini marka ve model bazlı sunduk.

Başta Amatörler için tavsiyelerimize yer verirken özellile, Düğün Fotoğrafçılığı, Manzara fotoğraf çekimi, ürün çekimi, model çekimi gibi farklı kullanım alanlarına göre uygun lens ve Objektif modellerini paylaşmak istedik.

Düğün Fotoğrafçılığında Tavsiye Edilebilecek Lens Modelleri 

Portre çekimlerinin bir bölümü olarak belirtilen düğün fotoğrafçlığı özellikle bu çekimleri talep eden kişiler tarafından önem arzetmektedir. Kişilerin hayatlarının belkide en önemli ve özel anlarını detayları ile birlikte muhafaza etmek için tercih edilir.

Düğün Fotoğraf Makinesi Tavsiye

En ufak mimikleri, neşelerini belkide hüzünlü anlarını doğal anları ile yakalamak isteyebilirler. Bunun için lens seçimine özen gösterilmelidir.Lenslerimizi Fotoğraf makinenizin markasına modeline göre seçmeye özen göstermeliyiz.

  • 24-70mm çok yönlü 24-70 zoom aralığı ultra düşük yayılma ve maximum f /2,8 diyafram aynı zamanda hızlı odaklama
  • 70-200 Canon ailesinin L serisi ile fotoğraf camiasına sunduğu lens, rakiplerinin arasından farklı bir yere sahip Özellikle L serisinin güvenirliği yüksek üretim gücüne sahip güçlü bir objektiftir.Anılarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

Ürün Fotoğrafçılığında Tavsiye Edilebilecek Lens Modelleri 

Ürün fotoğrafçılığı ticaret piyasasında arka planda çok önemli bir yere sahiptir. Pazarlanan ürünü en ince detaylarına kadar kalitesini, göze hoş gelen tüm ayrıntılarını müşteriye sunma ihtiyacı sunmaktadır.
Bu talep doğrultusunda ürünün fotoğraflanması büyük önem arzetmektedir. Lens seçimini doğru yapmamız işimizi kolaylaştıracak ve müşterilerimize doğru bilgi aktarımını sağlayacaktır.Tavsiye debileceğimiz lensler:

Ürün Çekimi için Lens Önerileri

    • 50mm f/1.8 Konuyu arka plandan ayırma özelliğine sahip olan lens tüm detayları göz önüne serecektir. ( Halk arasında Arka planı fluu yapma diye adlandırılır)
    • 24-105 F4 L Düşük ışık koşullarında 3 stop özelliği ile avantaj sağlayan IS(image stabilizatin) sistemi sayesinde daha net görüntüler elde edebilirsiniz. Uzun süreli çekim koşullarında ağırlığı ile yorucu olması kalitenin önüne geçemeyecektir.
    • • 85mm f/1.2 50 mm lensten ayıran en önemli özelliği daha hızlı olması ve gerçek kontrast değerlerine ulaşabilmenizi sağlayacaktır. En düşük ışık seviyelerinde bile yüksek çözünürlük alarak gerçek değerlere en yakın kalitede fotoğraf alabilirsiniz.

Makalemizi burada bitiriyoruz. Fotoğraf Makinesi Lens tavsiyeleri ile ilgili merak ettiğiniz soru, makale hakkında düşünce ve önerileriniz varsa sizde konu altında ki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Fotoğraf Makinesi ile ilgili ikinci el fotoğraf makinesi alan yerler hizmetimizi de ziyaret edebilir, satmak ya da almak istediğiniz cihaz modelleri ile ilgili bize sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı