+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

En Ucuz Bilgisayarı Nasıl ve Nerden Alırım

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler
En Ucuz Bilgisayar Nereden Alınır?

Evet kulağa hoş gelen bu sorunun elbette bir cevabı var. Alacağımız bilgisayarın ucuz olması için öncelikle ikinci el konumunda olması gerekiyor. Çünkü sıfır bilgisayar kullanılmamış olması ve fatura maliyetleri ile fiyatı diğerlerine nazaran daha yüksek olacaktır. Ucuz bilgisayar almak isterken son derece dikkatli olmak gerekir. İkinci el bilgisayar piyasasında kullanıcıların en çok tedirgin olduğu konu söylenmesi bence büyük yanlış olan YALAN… Biraz bilgi sahibi olmamız ve dikkatli olmamız bize yeterli olacaktır. Tabi ki çevremizde bilgisayar konusunda kendisini geliştirmiş olan arkadaşlardan destek alabiliriz.

Öncelikle Bilgisayar Alırken İhtiyacınızı Belirleyin

Öncelikle ilk yapmamız gereken hangi özelliklere sahip bir bilgisayar. (laptop, deskop, notebook) istediğimizi ve buna göre bütçemizi belirlemek olacaktır. Oynacağımız oyun, çalışacağımız grafik programları, bilgisayarımızı kullanım süremiz bize gerekli olan işlemci, ekran kartı, harddisk, ram belirlememizde yardımcı olacaktır. Buna göre toplayacağımız sistem yada alacağımız laptop, bilgisayar herneyse net karar vermenizi sağlayacaktır.

ihtiyacınıza göre laptop tercih edin

 En ucuz bilgisayarı nasıl alırım diyorsanız gelirinizi dengeli kullanıyorsunuz demektir. 5000 ₺ satılan bilgisayarı ufak bir araştırma ile 2500 ₺ almanın neresi kötü ya da mantıksız olabilirki? Evet bu olanaksız değil ve  gayet basit. Kendi tecrübelerimide sizinle paylaşmak istedim uygulamasanızda size mantıklı gelen kısımlarını deneyebilirsiniz.

Ucuz bilgisayar olmanın başlıca kuralı araştırmaktan sıkılmamaktır. Almak istediğimiz laptop sıfır ya da ikinci el olabilir. İkinci el bilgisayarın fiyatını belirlemek için öncelikle piyasada en ucuz kaç para onu öğrenmek gerekir. Piyasada en ucuz bilgisayarı nasıl öğreniriz diye merak ediyorsanız internette bu konu hakkında size yardımcı olacak siteler mevcut. Sizin yerinize araştırma yaparak en ucuz fiyatı karşınıza getiren siteler var bunlar enucuz.com, cimri.com, akakçe.com ve buna benze bir çok site ya da hepsiburada, gittigidiyor.com. Filtreleme ile en ucuzunu tespit edebilirsiniz. Bütçemizi belirledik, almak istediğimiz bilgisayarı belirledik, almak istediğimiz bilgisayarın sıfırının en ucuz ne kadar olduğunu tespit ettik.

Sıra geldi asıl meseleye, letgo ya da sahibinden.com ve buna benzer sitelerde genelde kullanıcıların sattığı bilgisayarları takip altına alarak pazarlık teklif edebilir ortak noktada buluşabilirsiniz. Yalnız bilgisayarı alırken son derece dikkatli incelemeli kutusunun faturasının olmasına dikkat etmelisiniz. Ucuz bilgisayar alayım derken çalıntı ya da bozuk bilgisayar almayın. Son derece meşakkatli ve zevkli olan bu alışverişte sonunda karlı çıkmanız ümidi ile… Kârlı alışverişler diliyorum

İkinci el bilgisayar alan yerler, ikinci el laptop alım satım, bilgisayarımı nereye satarım, ikinci el bilgisayar mağzaları bu ve bunun gibi soruların cevaplarınızı bulabileceğiniz www.ikincielalinir.net bilgisayarlarınızın alım konusunda sizlere fikir verebilir aynı zamanda yardımcı olabilirler. İkinci el laptop, ikinci el deskop alım satım konusunda uzman kadro

Bilgisayar Almak istiyorsunuz? Ama bu yazımıza rağmen hala kararsızsanız, lütfen aşağıda ki yorum bölümünden bize aklınıza takılan her konuyu çekinmeden sorabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

1 Yorum

  • Ülkü Başdaş

    Müzik programı çalıştırma maksatlı, iyi bir işlemcisi (Hiç değilse i5 çok çekirdekli ya da muadili AMD Ryzen) min 512 SSD, li 16 GB RAM li bilgisayara ihtiyacım var.

WhatsApp WhatSapp Hattı