+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Cep Telefonu Batarya Değişiminin Faydaları

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Muhtemelen telefonunuz yaşlandıkça telefonunuzun bataryasının daha çabuk bitmeye başladığını fark etmişsinizdir. Telefonu ilk satın aldığınızda neredeyse hiç şarj cihazına bağlamanız gerekmez, ancak onu ne kadar çok kullanırsanız batarya ömrü de o kadar kısalır. Bu durumlarda birçok kişi telefon bataryası değişimi gibi diğer seçenekleri düşünmeden yeni bir telefon satın almayı tercih ediyor. Bir telefon tamir servisinde telefonunuzun bataryasını değiştirmek, eski telefonunuzu çöpe atıp yenisini satın almaktan çok daha ucuz bir çözümdür. Cep telefonu batarya değişiminin faydaları enelerdir?
Telefonunuzun bataryasını değiştirmeyi düşünmeniz için birkaç neden:

 Maliyet Verimliliği

Akıllı telefonlar her zamankinden daha pahalıdır ve eski telefonunuzun bataryası biterken yeni bir telefon satın almak ne kadar cazipse de, muhtemelen temel batarya değişiminden çok daha pahalı bir satın alma olacaktır. Ayrıca telefonunuzun batarya ömrü, telefonun performansı yavaşlamadan bitmeye başlayabilir.

Zaman Verimliliği

Telefonunuzun bataryasını değiştirmenin bir başka yararı da, size önemli miktarda zaman kazandıracağı gerçeğidir. Çoğu cep telefonu tamircisi, telefonun bataryasını getirdiğiniz gün değiştirebilir veya hatta bir saat içinde bataryayı değiştirebilirler.

Güvenlik

Çoğu cep telefonu tamircisi garanti sunar. Böylece bataryanızın değiştirildikten sonra batarya arıza verirse ya da telefona uyumlu olmadıysa, tekrar zaman ve para harcamadan telefonunuzu koruma altına alabilirsiniz.

Bu noktada muhtemelen şunu düşünüyorsunuz: “Bataryamı kendim değiştirebilirim ve daha fazla tasarruf edebilirim.”. Bir akıllı telefon uzmanı olmanıza ve bataryası kendi başınıza değiştirebilmenize rağmen, bir profesyonele götürmenizi şiddetle tavsiye ederim. Telefonunuzun bataryasını değiştirmenin en kolay ve güvenilir yoludur. İşte telefon batarya değişiminde yanlış gidebilecek birkaç açıklama:

• Telefonunuzu kırabilirsiniz. Telefonunuzu açmak için belirli araçlar vardır ve telefonu açarken ne kadar baskı kullanılacağını bilmeniz gerekir.
• Bu araçları satın almanız ve bunları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Akıllı telefonların çoğunda yerleşik batarlar vardır. Böylece telefonunuzu açıp bataryayı çıkarmak kolay değildir. Bataryayı çıkarmak, ısıtmak, yeni bataryalarla karıştırmak, küçük vidaları çıkarmak gibi durumlar vardır. Bunları yaparken telefonun dahili bileşenlerine zarar verebilirsiniz.

Cep telefonu batarya değişiminde dikkat edilmesi önemli olan hususların başında orjinal batarya değişimi gelmektedir. Orjinal olmayan batarya değişimi patlama, cihazda donanımsal problemler ya da cihazın bozulmasına yol açabilir. İkinci el telefonlarda batarya maliyeti yüksek olmasından dolayı değiştirmek istemeyebilir telefonunuzu yenilemek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bizi arayabilir fiyat alabilirsiniz. İkinci el cep telefonu alan yerler olarak bu konuda sizlere hizmet vermek isteriz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı