+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Canon Flaş Açılmıyor Çözümü

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Canon fotoğraf makinelerinde bulunan dahili flaş açılmıyor sorunu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunun farklı farklı sebepleri olabilir. Çözümü bazen çok basit, bazen de anakart değişimine kadar gitmektedir. Fotoğraf makinelerimizi kullanım kadar muhafaza etmekte, kullanım ömrü hakkında önemlidir. Çok fazla kullanılmayıp kıyıda köşede bekletilen kameralar zamanla oksitlenme yapabilir, pili ömrü bitebilir veya eskimeden kaynaklı parça deformasyonuna uğrayabilir. Canon makinelerde zaman zaman flaş açmama sorunu oluşabiliyor. Flaş açmama ne gibi sebeplerden olabilir. Canon flaş açılmıyor çözümü nedir? Yüzeysel şekilde anlatmaya çalışayım.

Canon Eos Flaş Açılamadı Kamerayı Kapatıp Tekrar Açın

005 error code makinenizi kapatıp tekrar açın uyarını alıyorsanız, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. İlk yapmanız gereken makinenin verdiği uyarıyı dinleyerek makinenizi kapatıp tekrar açmanızdır. Eğer bu makaleyi okuyorsanız zaten bu çözüm bir işe yaramamıştır. En çok karşılaştığımız durum harici flaş kullanımlarında, flaş yuvasının zedelenmesi yerinden oynamasıdır. Öncelikle fotoğraf çekim modunu P konumuna alarak kameranın flaş açma düğmesine basarak manuel olarak açmayı deneyebilirsiniz. Canon flaş açılmıyor. Çözüm olarak ufak bir kürdan yardımı ile flaş yuvasını çok zorlamadan iterek problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Sonrasında kameranın flaş bölümünü 5-10 defa hızlı şekilde açıp kapatarak (dikkatli şekilde) problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer bir sebep aşırı tozlanmadan ya da tırnakların zedelenmesinden kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle bir teknik servisten yardım almanız gerekir. Herhangi bir zorlama ile daha büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz. En kötü ihtimal olarak Canon kameranınzda anakart ile alakalı bir problem olabilir. Canon flaş açmıyor, canon flasarızası çözümü, 005 error code hatası çözümü gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştık.

Canon Fotoğraf Makinesi Servisleri

Çevrenizde yetkili ya da özel servis olarak canon fotoğraf makinesi tamiri yapan yerler bulamıyorsanız. Eğer İstanbul içindeyseniz tavsiyem Eminönü Sirkeci konumunda, bu işi çok iyi yapan ustalar bulunmaktadır. Doğubank ve Hayyam pasajlarında bu işlemi 300₺ ila 500₺ arasında arasında yaptırabilirsiniz. Eğer bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum kameramı arızalı şekilde satmak istiyorum diyorsanız. Aynı bölgede bulunan mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Canon fotoğraf makinenizde bulunan arızayı tespit ederek, masrafı düşüldükten sonra alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci el fotoğraf makinesi alım satım konusunda tecrübeli ekibimiz sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı