+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Canon Eos Rebel T5İ / 700D Yazılım Güncellemesi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Canon Eos Rebel T5İ yani 700D modelinin yazlım güncellemesi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Canon fotoğraf makineleri çıkan yeni özellik ekleme ya da sürümlerde oluşan hataları düzeltmek için, yeni sürümleri kullanıma sunmaktadır. Her gelen yeni sürüm farklı modellerde düzeltmeler olduğu gibi, hatalarda barındırmaktadır. Canon Eos 700D kronik problemleri arasında yer alan ekranı çevirdiğimizde görüntü dönmüyor gibi hatalar. Lcd arızası gibi hataları gidermek adına yeni 1,1,1 olan sürümü 1,1,5 güncelleyerek çözüm bulmaya çalıştık. Canon kronik problemleri çözümü için sırası ile cihazı sıfırlama ve sürüm güncelleme den sonra en yakın yetkili servise başvurduk. Sorunun ekran menteşesindeki sivich kaynaklandığını öğrendik. Bu sebeple Canon fotoğraf makinemizin yazılımını güncellemiş olduk. Ve bu deneyemimizi sizlerle paylaşma gereği duyduk. Canon EOS 600D, Canon EOS 650D, Canon EOS 700D, Canon EOS 750D, Canon EOS 800 ve diğer modellerin sürüm güncellemesini yapabilirsiniz.

Canon Eos 700D yazılım güncellemesi

Öncelikle yazılımı güncellemek için Canon internet sitesinden bize gerekli olan son sürümü indiriyoruz.

İndirdiğimiz sürümü fotoğraf makinemizde kullandığımız sd kartımız yüklüyoruz.

Son sürümü yüklediğimiz kartı kameramıza takıyoruz.

Canon 700D kameramızı manuel mod’a alıyoruz.

Sol tarafta Menü tuşuna basıyor ve sondan ikinci seçenek olan sekmedeki yazılım güncellemesine ok tuşu ile onalylıyoruz.

Bu işlemi yaparken kameranızın pil durumunun yeterli olup olmadığını ve sürümü yükleyeceğiniz kartın yeterli hafızasının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu işlemleri aşağıdaki videoda detaylı şekilde göstermeye çalıştık. Bu yöntem ile Canon Eos markasına ait olan bir çok modelin güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5kszRr6sKdA

Canon Eos 700D

Sürüm yükseltme işlemini basit bir dille anlatmaya çalıştık. Umarım faydamız dokunmuştur. İkinci el fotoğraf makinesi alım satım konusunda da sizlere yardımcı olmak isteriz. İkinci el fotoğraf makinesi alınır mı? Canon ikinci el alan yerler, Canon fotoğraf makinesi alanlar hakkında bilgi edinmek isterseniz internet sitemizdeki numaralardan bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Teklifimizi kabul etmeniz halinde adresinize kadar gelerek ürünü inceliyor, nakit ya da eft şeklinde alımı gerçekleştiriyoruz. Bizi aramadan ürününüzü satmayın.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı