+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Bilgisayarımı Nereye Satarım

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Elektronik ürün alım satım konusunda aklımızda bir çok soru işareti bulunmaktadır. Ürün satımı esnasında risk var mı? ikinci el laptop nereye satarım? Cep telefonumu nereye satarım? Bilgisayarımın değerini nasıl belirlerim? gibi. Bu sorular uzadıkça uzar. Özetlemek gerekirse ikinci el elektronik ürün satışını nasıl yapabiliriz. Makalemizde bu konulara değineceğiz.

İkinci El Bilgisayarımı Nereye Satabilirim?

İkinci el laptop var ve nakite çevirmek, yani satmak istiyorsunuz. Bu işlemi yapmanın bir kaç yolu vardır. İnternet ortamında ikinci el alım satım sitelerinde satabilirsiniz. Ya da eski usul bilgisayarınızı elinize alacaksınız, ikinci el bilgisayar alım satım yapan mağazaları tek tek gezeceksiniz. En yüksek rakam veren firmaya satışı gerçekleştireceksiniz. Diğer bir seçenek ise yakınlarınızdan bilgisayar ihtiyacı olanlar için satın almaları yönünde teklifte bulunacaksınız. Bu işlemleri yaparken nelere dikkat etmeniz konusunda daha önce paylaştığımız makalelerden bilgi edinebilirsiniz.

Bilgisayarım Kaç Para Eder?

İkinci el elektronik ürün satmak istiyorsunuz ve ne kadar fiyat biçeceğinizi bilmiyorsunuz. Özellikle bilgisayarlarda fiyat belirlemesi, piyasadaki talep ile doğru orantıda gitmektedir. Yani çok satılan ve tercih edilen bir model ise sıfır fiyatına yakın bir rakam ile satabilirsiniz. Eğer çok fazla tercih edilmeyen vasat bir marka ise sıfırından çok daha ucuz bir rakama satabilirsiniz. Tabi ki fiyatlara yön veren otoriter ikinci el satış sitelerdeki algoritmalardır. Özetlemek gerekir ise arz talep kanunu ikinci el piyasasında da geçerliliğini korumaktadır. Bilgisayarım ne kadar eder sorunuza bir kaç madde ile cevap vermek gerekir ise;

  • İkinci el satış sitelerinde bilgisayarınız ile aynı özelliklerdeki bilgisayarların fiyatlarına bakarak fikir edinebilirsiniz.
  • Sıfır fiyatını baz alarak, kullandığınız süre dahilinde fiyat belirlemesi yapabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda artı ya da eksi yönleri (Aksesuar, kırık çizik ) fiyata olumlu ya da olumsuz yansıtabilirsiniz.
  • Eğer satmak istediğiniz ürün piyasada talep gören bir marka ise (Apple, Asus, Msı vb.) sıfır fiyatını baz alarak fiyat belirleyebilirsiniz.

2, El Laptop Alan Yerler

2, l laptop satmak ya da fiyat değerlemesi yapmak istiyorsanız iletişim bölümünde 0532 250 18 82 numaradan bizi arayarak fiyat alabilirsiniz. Eğer İstanbul içinde bulunuyor iseniz fiyatta anlaşmamız halinde adresinize kadar gelerek alışverişi gerçekleştirebiliriz. Dilerseniz Sirkeci ya da Çekmeköy ofislerimize gelerek satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. İkinci el macbook alan yerler, ikinci el laptop alan yerler konusunda bizleri arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı