+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır?

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Bilgiler

Eğer bilgisayar oyunları ilgi alanınıza giriyor ise, her yeni çıkan oyunda aklınızda şu sorunun belirmesi muhtemeldir. Acaba “Bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı?” Bunun için oyunu temin etmenize gerek yok. Bilgisayarınızdaki özelliklerden ortalama olarak tahmin edebilirsiniz. Bilgisayarınızın oyun bilgisayarı olması her oyunu oynatabileceği anlamına gelmez. Oyun severlere oyunları gerçeklik hissiyatı vermesi için yüksek çözünürlüklü oyunlar piyasaya sürülmektedir. Bilgisayarın işlemcisi, anakartı, rami , ekran kartı eğer yeterli değil ise oyun açılmaması, açılıyor ise donma ve kasma yaşanması muhtemeldir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için oyun severler, yeni oyunların teknolojisini yakalamak için sürekli bilgisayarlarını Upgrade (Yükseltme) yapmaktadırlar. Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır? Bilgisayarımın oynatacağı oyunlar? Bu ve buna benzer sorulara kısmen yanıt aramaya çalışacağız.

Oyun severlerler bilgisayar oyuncuları ve konsol oyuncuları olarak ikiye ayrılmıştır. Konsol oyuncularının bu Ps4 hangi oyunları oynatır gibi bir soru sorduğunu düşünmüyorum. Çünkü oyunlar konsol bileşenlerine göre üretilmektedir. Bu sebeple bilgisayar oyuncuları yeni çıkan oyunlara uyum sağlayacak bilgisayarlar edinmek zorundadır. Bilgisayarınızın hangi oyunları oynatacağını tespit edebilen çeşitli programlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

System Reguirements Lab (Can You RUN)

Daha çok Can You RUN adı ile bilinen programın kullanımı çok kolaydır. Oyunun bilgisayara uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Buradan internet adresine girin. Ardından test etmek istediğiniz oyunun bilgilerini arama kutusuna yazın. Son olarak Çalıştırabilirmisin ( Can You RUN it ) seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınızın, test etmek istediğiniz oyun ile uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz.

Detection Exe

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra, programı çalıştırın. E ğer onay aldıysanız rahatlıkla oyun temin edip oynayabilirsiniz. Ayrıca bu program ile bilgisayarınızın bileşenleri hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Aslında bu programlara gerek kalmadan bilgisayarınızın özelliklerini güncel tutmanız. Bilgisayarım bu oyunu oynatır mı acaba sorusunu aklınıza bile getirmeyecektir. Eğer bilgisayarınızın parçalarını güncellemek ekonomik açıdan sizleri zorlayacak ise, bilgisayarınızdan çıkan ikinci el bilgisayar parçalarını satarak değerlendirebilirsiniz. Böylelikle ekonominize katkıda bulunmuş olursunuz. İkinci el bilgisayar parçası alan yerler, 2, kasa parçası alan yerler arıyorsanız. İkinci el satış platformlarından faydalanabilirsiniz. Ben al-sat işlerini sevmem uğraşamam derseniz bizi aramanız yeterli olacaktır. Çalışır durumdaki ikinci el ekran kartları. 2, el kasa , 2, el işlemci gibi parçalarınızı nakit şekilde satın alabiliriz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı