+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Artıları ve Eksileri ile İkinci El Scooter Alma Rehberi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler
İkinci El Scooter Satın Alma Rehberi Blog Yazısı

Artıları ve Eksileri ile İkinci El Elektrikli Scooter Alma Rehberi. İkinci El Alınır blog sayfamızda ikinci el scooterlar hakkında bilgilere yer verdik. Her ne kadar dikkatli yaklaşılması gerekse de ikinci el elektrikli scooter tercih etmenin pek çok faydası var.

İkinci El Scooter Maliyet etkinliği

İkinci el satın almanın temel avantajı, premium modeli daha düşük maliyetle satın alma fırsatıdır. Her ne kadar bütçe dostu e-scooter markaları mevcut olsa da, premium modeller yüksek fiyat etiketiyle gelebiliyor.

Bununla birlikte, ikinci el bir scooter satın alarak, orijinal perakende fiyatının çok altında bir fiyata yüksek kaliteli bir model elde etmek mümkündür. Bu, yeni elektrikli scooter sürücülerine, hangi özellikleri isteyebileceklerini veya ihtiyaç duyabileceklerini bilmeden önce ağır bir yatırım yapmadan sporu deneme fırsatı sunuyor.

Sürdürülebilirlik

Elektrikli scooterların en çok satan noktalarından biri, diğer motorlu ulaşım türlerine göre çevreye daha duyarlı olmalarıdır. Ne yazık ki yolculuğun kendisi sürdürülebilir olsa da, fabrikadan yeni çıkmış bir model sunmak için kullanılan nakliye yöntemleri sürdürülebilir olmayabilir. Scooter’lar genellikle yurt dışında üretiliyor; Bitmiş ürünün daha sonra tedarikçiye gönderilmesi ve satış sonrasında müşteriye iletilmesi gerekiyor.

İkinci el bir elektrikli scooter satın alarak, onun çöp sahasına atılmasını engellemiş olursunuz. Yerel bir satıcıdan satın almayı tercih ederseniz, aynı zamanda denizaşırı nakliye ihtiyacını da azaltacak ve karbon ayak izinizin azaltılmasına yardımcı olacaksınız.

Yeni bir elektrikli scooter satın Almak Doğru bir Tercih mi?

İkinci el elektrikli scooter satın almanın bazı avantajları olsa da, karar vermeden önce olumsuz taraflarını da göz önünde bulundurmanız hayati önem taşıyor.

İkinci El Scooterlar Bilinen bir Marka Olmayabilir

Kullanılmış bir elektrikli scooter satın aldığınızda, bunun tanınmış bir satıcıdan gelmeme ihtimali vardır, bu da kaliteden emin olamayacağınız anlamına gelir. Piyasada taklit modellerin varlığı, yurt dışındaki üreticiler nedeniyle meşru bir ürün satın aldığınızı garanti altına almak için güvenilir bir kaynaktan satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Biraz araştırma yapmak akıllıca olacaktır: çevrimiçi olabilecek incelemelere veya diğer scooter kullanıcılarının ağızdan ağza görüşlerine göz atın. İnternetteki forumları, sözlük sitelerindeki yorumları inceleyebilirsiniz.

Bağımsız bir satıcıdan satın alarak müşteri desteğinden de ödün vermiş olursunuz. Scooters Direct gibi güvenilir bir tedarikçi, elektrikli scooter satın alımınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak şekilde müşteriye sürekli bakım sağlayacaktır.

Kullanılmış scooterlar düşük kalitede olabilir

Yepyeni bir elektrikli scooterın ikinci el bir modelden daha iyi durumda olacağı gerçeğinden kaçış yok. Birçoğuna iyi bakılmış olmasına rağmen, önceki sahibinin dikkatli bir şekilde sürdüğüne veya gerekli bakımı yaptığına dair hiçbir garanti yoktur.

Kullanılmış elektrikli scooter pilleri daha az güçlüdür

Pil, bir e-scooter’ın en önemli bileşenlerinden biridir; pil olmadan, bir elektrikli scooter çalışamaz.

Zamanla scooter pillerinin gücü azalacaktır. Yaklaşık her üç yılda bir pil değişimi yapılması gerekecektir. Bu, ikinci el satın alırken, scooter kullanılmadığı sürece muhtemelen optimum performans göstermeyen bir aküye sahip olacağınız anlamına gelir.

Bu şunlarla sonuçlanabilir:

  • daha kısa pil ömrü;
  • azaltılmış maksimum hız;
  • daha az eğim kapasitesi.

Kullanılmış bir modeli tercih ederseniz ya üç yaşından küçük ya da yakın zamanda pili değiştirilmiş bir e-scooter seçmelisiniz .

Elektrikli Scooter Satın ALma Rehberi Blog Yazısı

Özetle İkinci El Scooter Satın Alma Rehberi

Kullanılmış scooterlar para tasarrufu fırsatları sunsa da kaliteden, müşteri desteğinden ve itibardan ödün vermenin ödün vermeye değer olup olmadığını düşünmelisiniz. Sınırlı bir bütçeyle çalışıyorsanız ancak, yine de üstün kalite istiyorsanız, üst düzey bir üreticinin eski modellerini tercih etmenizi öneririz. Önemli diğer bir noktada, mutlaka ama mutlaka faturalı olmasına dikkat edilmeli. Scooterın çalınması daha kolay olduğu için, satışı da kolaydır. Bu nokatada çalınmış bir scooter size mağduriyet yaşatabilir. Bu noktada faturalı ve faturanında scooter modeli ile aynı olduğuna dikkat edilmeli.

İkinci EL Alınır Sitesi olarak, tüm hassasiyetleri göz önünde bulunduruyor ve ikinci el Elektrikli Scooter Alıyoruz hizmeti sunuyoruz. Bu noktada detaylı bilgi almak ve ikinci el faturalı scooterlarınızı satmak istiyorsanız, ikinci el scooter alan yerler sayfamızı ziyarete edebilir ya da whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı