+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Apple Kronik Problemleri ve Çözümleri

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Her markada olduğu gibi Apple ürünlerde de kronik problemler oluşabiliyor. Kimisinin çözümü çok basit olabiliyorken, bazı problemler yetkili servis tarafından çözüme ulaşabiliyor. Zaman kazanmak adına bazı sosyal medya, form gibi mecralardan sıklıkla oluşan problemleri derlemeye çalıştık. Bu problemler kullanıcıların genellikle karşılaştığı problemler olmakla beraber, çözümlerini de kullanıcıların bulduğu problemlerdir. Apple kronik problemleri ve çözümleri’ni bir kısmını bu makalemizde inceleyeceğiz.

Yurtdışı İphone 12 Garantisi Türkiye’de Ne Kadar Geçerli?

Yurtdışı Apple ürünler, herhangi bir darbeye, hasara maruz kalmadığı sürece Global Garati kapsamında 1 süre ile geçerli olacaktır. Telefonlarda bu durum biraz farklılık gösterebiliyor. Eğer Avrupa cihazı ise BTK kaydı ve faturası var ise Apple yetkili servisler garanti konusunda yardımcı oluyorlar. Eğer telefon Kuzey Irak üzerinden gelmiş, Hong kong, Amerika, Japon cihazı ise donanım desteği bile sağlanmıyor. Apple kronik problemleri arasında olmasa da buda sıkça karşımıza çıkan bir problem.

İphone 13 Fotoğraf Çektikten Sonra Beyaz Efekt Uyguluyor Sebebi Nedir?

İphone güncel modellerinde öne çıkan özellik fotoğraf çekim modları ve görüntü kalitesi. Dolayısı ile ufak detaylar kullanıcılarda memnuniyet oluştururken, aynı zamanda telefondan memnun kalmama durumuda oluşturmaktadır. İphone 13 Fotoğraf çekimi esnasında, fotoğrafa beyaz bir efekt uyguladığı gelen sık şikayetler arasında. Apple müşteri hizmetleri bu konuya bir çözüm getiremediği gelen yorumlar arasında. Bir kısım kullanıcı problemin gece modundan kaynaklandığını bildirirken, diğer kullanıcılar telefonun genel özelliği olduğu hakkında hemfikir olmuşlardır.

Vefat Eden Kişinin Telefonunu Açtırmak İçin Ne Yapmak Gerekli?

Vefat eden bir kişinin telefonunun ekran kilidini kaldırmak için, telefonun icloud şifresini bilmemiz gerekiyor. Öncelikle herhangi bir bilgisayardan www.icloud.com sitesine girerek telefonun en son ne zaman yedekleme yaptığını tespit etmeliyiz. Sonrasında Telefondaki bilgilerin varlığından ve doğruluğundan emin olun. Sonra İtunes üzerinden gerçek şarj kablosu ile birlikte Güncelle ve yeniden yükle seçeneği ile telefonu sıfırlamalıyız. Ardından sıfırlanmış olan telefonu, icloud. hesabından geri yüklemeli ve istediğimiz şifreyi belirlemeliyiz. Eğer icloud şifresini bilmiyorsanız mahkemeye telefonun faturası ve telefon sahibinin vefat raporu ile başvurmalısınız. Çıkan sonuç ile birlikte Apple müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. İkinci el cep telefonlarınıza fiyat almak isterseniz bizi arayabilirsiniz. İkinci el cep telefonu alım satım konusunda 9 yılı aşkın tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı