+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Apple Garanti Sorgulama

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Apple ürününüz var ve garanti süresini merak ediyorsanız, öğrenmenin bir kaç yolu vardır. Seri numarası ile sorgulama, fatura tarihi ile sorgulama, Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenme gibi seçenekler vardır. MacBook, İphone Telefon, Saat vb. ürünlerin garantisini nasıl sorgularız. Telefonumuzda bulunan apple destek uygulamasından seri numarasını girerek ürünümüzün kaç ay garantisi kaldığını öğrenebiliriz. Apple ürünümüzün seri numarası bilgisayarlarda sol üst köşede bulunan elma işaretine tıklayarak, bu mac hakkında kısmından öğrenebiliriz. Apple telefonlarda seri numarasını öğrenmenin yolu Genel, Hakkında kısmından öğrenebiliriz.

Satın Alma Tarihini Güncelleyin

Apple bilgisayarlarda seri numarasını girmenize rağmen, cihazınızın kalan garanti süresini görememe gibi durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Apple garanti sorgulama ekranında cihazımızın ne kadar garantisi kaldığımızı göremiyor isek satın alma tarihini güncellemeliyiz. Bu işlemi yapabilmemiz için öncelikle cihazımızın faturasının elimizde olması gerekmektedir. Fatura üzerinde yazan satın alma tarihini güncelleme ekranına girmeliyiz. Ardından cihazın garanti süresi güncellenecektir. Apple garanti sorgulama ekranında görünecektir.

Apple Müşteri Hizmetleri

Yaptığımız bu işlemler ile sonuca ulaşamadıysak, kesin çözüm olan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek olacaktır. Apple müşteri hizmetlerine bağlanmanın en kolay yolu apple destek uygulamasından geri aranma talebi oluşturmaktır. Müşteri temsilcileri bu gibi konularla çokça kez muhatap olduklarından size kesin çözümü sunacaklardır. Müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce ürününüzü ve faturasını (okunacak şekilde) yanınızda bulundurmanız gerekecektir. Görüşme sonrasında sizden Faturanın okunacak şekilde fotoğrafının çekilmesi istenecektir. Daha sonrasında Apple Desteğe Dosya Gönder başlıklı bir mail alacaksınız. Bu maile faturanın içerikleri okunacak ve dört köşesi görünecek şekilde resmini çekerek göndermeniz gerekecektir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra garanti tarihiniz güncellenecektir.

Apple Müşteri Hizmetleri Ücretli mi?

İrlanda’dan gelen arama ücretli mi? sorusunu soruyorsanız muhtemelen Apple müşteri hizmetlerinden arama alıyorsunuzdur. Gelen aramalarda ve 0800 lü numaralardan bildiğim kadarı ile ücretli değil. Birçok defa arama almış olmama ve arama yapmama rağmen ekstra bir ücret ödemedim. Bunu öğrenmenin en basit yolu muhtemelen Apple müşteri hizmetleri ile görüşmektir. Sonuç olarak Apple müşteri hizmetleri ücretli mi sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır.

İkinci El Garantili Ürün Satışı

Garantisi geçmiş ya da garantisi olan ikinci el apple macbook alan yerler arayışınız var ise bizi arayabilirsiniz. Fiyat teklifimiz sizin için uygun olur ise eğer satışı gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul içi ikinci el macbook alan yerler olarak istanbul içi ürünlerinize talibiz.

Bir cevap yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı