+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Amatörler için Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Amatörler için 2018 ve 2019 yılına bağlı, Fotoğraf Makinesi Tavsiyelerine yer vereceğiz. Amatör olarak fotoğrafçılığa merak saranlara sıfır ve ikinci el fotoğraf makinesi marka ve model tavsiyeleri ikincielalinir.net farkı ile ben Sinan Şahin  ilk makalemi sizler için bu bölümde yer veriyorum.

Sosyal Medya kullanımının artması ile Doğal, Manzara ve Mekan fotoğrafçılık çekimi ciddi ölçüde artmış, Fotoğrafçılık sektörü de bu doğrultuda artış göstermiştir. Gelişen teknoloji ve Dijitalleşen çağ bu sektörü de ciddi anlamda etkileyerek, Fotoğraf makinelerinin teknik olarak kalitesinin artması Amatör fotoğrafçılığı da olumlu etkileyerek sektöre farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Amatörler için Tavsiye Ettiğimiz 4 Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf çekme sanatı heves ve merak ile filizlenir, hobi olarak boy verir, tutku haline dönüşür ve çiçek açar. Bazen sosyal medya profil fotoğraflarında, yakışıklı ya da güzel çıkmak bazen sevdiklerimizle en güzel anlarımızı ölümsüzleştirmek isteği bu tutkuya bağlanmamızı sağlar.

Fotoğraf çekme olayı, magazin programlarında gördüğümüz, karşısında etekleri uçuşan bayanların oldugu bir eli body’de diğer eli objektifte evet, evet, evet  diyen fotoğrafçılar ile pek alakadar değildir. Bazen güzel bir doğa olayını yakalamak için kilometrelerce sırtınızda kocaman çanta ile  yürümeniz  gerekebilir. Bazen bir kelebeğin dünyaya merhaba dediği anı yakalamak için saatlerce bekleyebilir. Bazen hareketli bir ortamda (düğün, spor müsabakasında) en önemli anı yakalamak için saatlerce gözünüz öbjektifte bekleyebilirsiniz. Açıkçası dışarıdan göründüğü kadar kolay değildir. Ama göründüğünden daha zevklidir diyebilirim.

Bu tutkuya başlarken bu zorlukları göz önünde bulundurmak ve bu tutkudan vazgeçme ihtimalinizin olduğunu unutmayın. O yüzden başlangıç seviyesinde elinizden geldiğince kullanımı basit ve pahada daha ucuz olan dslr fotoğraf makinelerini tercih etmenizde fayda olacaktır.

Türkiye’de ikinci el fotoğraf makinelerinde Sektöre yön veren Hayyam pasajı, Doğu Bank’ta yaptığım fiyat araştırmalarına dayanarak size fiyatlar hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım. İkinci el almanız, vazgeçmeniz durumunda daha az zarar etmeniz ya da bir üst seviyede yeni makina ihtiyacınızdan dolayı daha az maliyete sebep olacaktır. ikinci el dslr fotoğraf makinesi alırken shutter sayısı, lens (objektir), makinanın kozmetik durumuna, orjinal şarj aleti olup olmadığına, kutusuna ve fatuasının olmasında özen göstermeniz yararınıza olacaktır. 2. el fotoğraf makinesi ne kadar temiz olursa satarken o kadar az sıkıntı yaşarsınız. Ya da ne kadar kusurlu olursa hem kullanırken daha çok problemle karşılaşır; ve satarken zorlanırsınız.

Fotoğrafçılık Aşkla Görme Sanatıdır

Amatörler için Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri | 2018

Yeni başlayanlar için benim tavsiyem Canon ve Nikon ağırlıklı olacaktır. Hem kullanımı daha basit hem de daha verimli makinelerdir. Alımıda satımıda kolay olacaktır. Evet lafı uzattığımın farkındayım, Amatörler için Tavsiye Ettiğimiz 4 Fotoğraf Makinesi aşağıdadır.

  • Canon  Eos 1100d:  Eski bir modeldir hafif ve kullanımı kolaydır. Temizlik derecesine göre 18-55 lensi ile birlikte 650 tl 1000 tl arasında bulabilirsiniz.
  • Canon Eos 600d :  Özelllikleri daha 1000 serisinden daha iyi anlaşılması daha basittir. Aynı şekilde temizlik derecesi ve shutter sayısına göre 900tl ile 1100 tl arasında buulabilirsiniz.
  • Nikon 5100 : Zamanının efsanesi olarak bilinir. Yeni başlayanların efsanesi olarak adını tarihe yazdırmıştır. 700tl 900tl arasında bulabilirsiniz.
  • Nikon D90 : Düğün fotoğrafçılarının vazgeçilmezi, alt seviyenin ilk sıçrayışı 18-105 lens ile satılır ve kullanılır. 900 tl 1100 tl arasında bulabilirsiniz.

Nacizane tevsiyelerimiz üzerine, Amatörler için Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri başlığı altında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. bu şekildedir. Aklınıza takılan yardımcı olmamızı istediğiniz (fotoğraf makinesi) ile alakalı elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları konu altında ki yorum bölümünden bize yazabilir ya da WhatSapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Gülümseyin! adresinizden ikinci el fotoğraf makinenizi nakit olarak alıyoruz.

Elinizde ki Fotoğraf makinenizi satmak isterseniz, hizmet verdiğimiz ürün kategorileri arasında ikinci el fotoğraf makinesi alan yerler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İstanbul içi adresinizden değerinde ve nakit alan firmamızı aramanız yeterli olacaktır.

WhatsApp WhatSapp Hattı