+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Airpods Pro Sıfırlama İşlemi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Apple ürünlerinde güvenlik konusu her zaman ön planda tutulmuştur. İcloud şifresinin unutulması ya da cihazların kaybolması gibi durumlarda eğer şifrenizi unuttuysanız, apple kulaklık, saat, ve telefonlarınız kullanılmaz hale gelmesi olasılıklar arasındadır. Apple airpods pro kulaklık nasıl sıfırlanır? Airpods pro kulaklık icloud silme, Kulaklığın eski sahibi konumunuzu görebilir uyarısını nasıl kaldırabilirim gibi sorular ile sık karşılaştığımız için, bu soruların cevaplarına yanıt arayacağız. Airpods pro sıfırlama işlemi aşağıdaki gibidir.

Apple Air Pods Pro Kulaklık Sıfırlama

Yeni nesil kulaklıklarda (Airpods Pro, Airpods 1. 2. 3. nesil ) artık icloud ile telefona eşleme özelliği bulunmaktadır. Bunun sebebi çalınmaya veya kaybolmaya karşı tedbir amaçlıdır. İkinci el Apple Air Pods Pro kulaklık alırken ya da satarken, eski ya da yeni kullanıcının konum bilgilerinize ulaşamaması için sıfırlayarak teslim almalısınız. Peki Airpods Pro Sıfırlama işlemini yaparken izlenecek adımlara dikkat etmelisiniz.

  • İlk olarak iki kulaklığınızı şarj kutusuna yerleştirin ve kulaklığı kapatın.
  • 30 Saniye kadar bekleyin.
  • Şarj kutusundan kulaklıkları çıkarın ve ardından kulağınıza takın.
  • Ayarlar sekmesinden Bluethoot’a gidin.
  • Airpods Pro Bluethoot’ta görünüyorsa daha fazla sekmesinde bu aygıtı unut öğesine dokunun. Onay vermek için tekrar dokunun.
  • Eğer bu yöntem silme işlemini gerçekleştirmediyse diğer yönteme başvurabilirsiniz.

Airpods Pro sıfırlama Alternatif Yöntem

  • Kulaklığınızı şark kutusuna koyun ve kapağı açık bırakın.
  • Şarj kutusunun arkasındaki ayar düğmesine, ışığın rengi önce sarı sonrasında beyaz renge dönene kadar 15-20 saniye kadar basılı tutup bekleyin.
  • Airpods Pro kulaklığınızı, şarj kapağı açıkken kullanmak istediğiniz cihaza tekrar bağlayın.

Yalnız bu adımları izlemeden önce icloud.com sitesinden giriş yaparak aygıtlarım sekmesinden aygıtı kaldır seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu kısımda en yapılan yanlış aygıtı sil seçeneğinin seçilmesidir. Eğer icloud şifrenizi unuttuysanız Apple müşteri hizmetlerini arayarak teknik yardım alabilirsiniz. İkinci el Macbook ya da telefonlarınızı satarken icloud silme işlemini yapmanızı öneririm.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı