+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

Ev Wİ-fİ şifresini QR kod oluşturma

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Ev Wİ-fİ şifresini QR kod oluşturma

Özellikle yeni internet bağlantısı yapılan evlerde Wİ-Fi şifresi oldukça karmaşıktır. Şifrenin tahmin edilememesi için farklı sayı ve rakam kombinasyonları kullanılarak olabildiğince zor şifreler oluşturuluyor. Akılda tutulması neredeyse imkansız olan bu şifreleri ev halkı ve misafirlerimizle paylaşmamız imkansız hale geliyor. Hayatımızın neredeyse bir çok alanında kullandığımız Qr kodu bu alanda da kullanabiliyoruz. Ev Wİ-fİ şifresini (QR) Kare kod oluşturma

QR Kodu : Quick Response yani çabuk tepki demektir. İşlerimizi kolaylaştırmak için oluşturulan kodlama sistemidir. İlk olarak 1994 yılında otomotiv sektöründe kullanılmak üzere Japon Denso firması tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Patenti bu firmaya aittir.

Wİ-fi şifresi için Qr kodu oluşturmanın bir kaç farklı yolu vardır. Apple telefon ya da tabletiniz var ise Siri yolu ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayar kullanıcısı iseniz zxing QR Kod oluşturucusunu kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntem bunlardan farklı olarak giifi.org internet sitesi üzerinden yapmaya çalışacağız. Ev Wi-fi şifresini qr koduna dönüştürme işlemini başlatmak için sırası ile;

  • Öncelikle tarayıcınızdan giifi.org adresine giriyoruz.
  • Wi-fi bağlantınızın Ssıd’sini, şifreleme türünü ve şifresini giriyoruz.
  • İşlemi yaptıktan sonra ürettiğiniz karekodun çıktısını alıp misafirlerinizin görebileceği bir yere yapıştırabilirsiniz.

Qr kodu oluşturduktan sonra misafirleriniz, müşterileriniz dilediği gibi internetinizden faydalanabilirler. Cep telefonundan qr kod oluşturma, bilgisayardan qr kod oluşturma ya da kare kod oluşturma işlemlerini bu şekilde programlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz kodları evinizde ya da iş yerlerinizde görünür bir yere astıktan sonra şifre derdine artık son .www.İkincielalinir.net olarak bu makaleyi sizlerle paylaştık. Umarım faydamız dokunmuştur.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı