+90 532 270 18 82
7/24 Çağrı Merkezi
İstanbul, Türkiye
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

2. El Canon Fotoğraf Makinesi

Yayınlayan: İlker KOÇ
Kategori: Tavsiyeler

Fotoğraf çekme sanatı sadece bir cep telefonu ile icra edilecek bir sanat dalı değildir. Gerekli düzenlemeleri, ayarlamaları yaparak çektiğimiz karede gözle görülenden fazlasını karşı tarafa aktarmak gerekebilir. Bunun için kesinlikle profesyonel bir fotoğraf makinesi gereklidir. Çok eski model olmamak kaydı ile Canon, Nikon, Fuji Film marka fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Fotoğraf çekmek istediğiniz alanı belirledikten sonra (doğa, teknoloji, düğün, gezi vb.) ilgi duyduğunuz alana göre lens seçimi yapmalısınız. Fotoğraf çekme sanatında önceliğiniz kesinlikle lens olmalıdır. Hatta bütçenizin büyük bir kısmını lense ayırmalısınız diyebilirim. Tabi body (Kamera Gövdesi) olmadan lens hiç bir işimize yaramayacaktır. Ülkemizde dolar kurunun sürekli değişkenlik göstermesinden dolayı, 2. el fotoğraf makinesi piyasasında en çok tercih edilen marka olarak Canon markasını ve fiyatlarını inceleyeceğiz. Eğer 2, el fotoğraf makinesi almak istiyorsanız önceliğiniz 2, el Canon fotoğraf makinesi olmalıdır. Japon markası olan Canon 1940 yılında ülkenin ilk gelişmiş X-Ray kamerasını üretti. Dökümantasyon aletlerİ, video kamera ve fotoğraf makine üretimi ile ön plana çıkmaktadır. Sağladığı servis ve ürün kalitesinden dolayı fotoğraf severler tarafından el üstünde tutulmaktadır. En ucuz Profesyonel Canon fotoğraf makinesi fiyatları 6000₺ iken en pahalı Canon profesyonel fotoğraf makinesi fiyatları 40.000₺ arasında seyretmektedir. Bu fiyatların altında Canon fotoğraf makinesi almak istiyorsanız az kullanılmış 2, el canon fotoğraf makinesi alabilirsiniz.

Canon Fotoğraf Makinesi Alırken

Az kullanılmış, shutter sayısı düşük, herhangi bir darbe ezik, kırık, çatlak olmamasına dikkat etmeliyiz. Mümkünse garanti süresi bitmemiş ve model olarak en güncel olanlarını tercih etmeliyiz. Canon fotoğraf makineleri diğer markalara göre kullanımı daha kolay ve açıklayıcı menüye sahiptir. Piyasada fazla olması sebebi ile ikinci el lens çeşitliliği oldukça fazladır. Sıfırı 6000₺ olan Canon Eos 2000d modelinin ikinci elini 3000₺ ila 3500₺ arasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Canon Profesyonel Fotoğraf Makinesi Fiyatları

2, el Canon fotoğraf makinesi fiyatları kullanım durumu, piyasadaki talep durumu ve işlevselliği ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Çok fazla talep gören Canon Eos 700d modeli sıfırına yakın fiyatlarda satılırken, Canon Eos 2000D yarı fiyatına göre düşmektedir. Almak istediğiniz kameranın yanındaki aksesuarlar fiyatta etken faktörlerdendir. İkinci el fotoğraf makinesi alım satım konusunda merak ettiklerinizi bizleri arayarak sorabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer 2. el Canon alan yerler arıyorsanız da bizi arayabilir fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatSapp Hattı